Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Аналогова просторова фототріангуляція

Аналогова просторова фототріангуляція виконується на універсальних стереоприладах, які дозволяють будувати і вимірювати геометричну модель цілого маршруту. Основними етапами робіт будуть такі:

- підготовчі роботи;

- взаємне орієнтування аерфотознимків;

- зовнішне орієнтування першої моделі;

- вимірювання всіх точок фотограмметричної мережі першої моделі;

- створення другої та інших геометричних моделей, сполучення їх із попередніми моделями та вимірювання всіх точок фотограмметричної

мережі;

- геодезичне орієнтування мережі й отримання координат i висот точок мережі.

Підготовчі роботи включають: підготовку приладу до роботи, виконання перевірок та юстування, підбір необхідних матеріалів та вихідних даних, складання проекту фотограмметричної мережі; розрахунок деяких величин для встановлепня на шкалах приладу.

Проект фотограмметричної мережі складають на аерознімках. Точки згущення вибирають i розташовують в залежності від їх подальшого використання. Для створення фотопланів потрібні точки, які були б розташовані по кутах корисної площі аерофотознімків. Для стереоскопічної зйомки рельефу й контурів на універсальних або аналітичних приладах треба мати чотири опорні точки для кожної стереопари, розташовані по кутах цих стереопар. Для можливості з'єднання окремих моделей у загальну мережу й контролю робіт у проект включають зв'язні точки, які повинні бути розташовані у зонах потрійного перекривання на краях знімків i подвійного поперечного перекривання. Ці точки використовують також для зв'язку з іншими маршрутами.

Вибирають i наколюють на знімках також контрольні точки, які використовують для контролю якості фотопланів i стереоскопічної зйомки рельефу и контурів.

Зовнішнє орієнтування загальної мережі виконується по опорних геодезичних точках. Тому ці точки повинні розташовуватися на початку і на кінці маршруту. Схема розташування різних точок на знімках наведена на рис.3.6

Рис.3.6 Схема розташування різних точок при побудові фототріангуляції: - центри знімків; -опорі геодезичні точки;

Bсі запроектовані точки наколюють на діапозитивах, негативах або маркують на цифрових знімках за допомогою миши. Вибір та наколка точок виконується при стереоскопічному розгляданні аерофотознімків. Далі на універсальному приладі виконують вимір координат точок запроектованої мережі, почергово переставляючи диапозитиви маршруту вимірювань.

Таким чином отримують координати та висоти по всіх маршрутах блоку фотограмметричної мережі

В результаті аналогової фототріангуляції отримують планове положення точок мережі та їх висотні відмітки.

Дані вимірюавнь записують в цифровий файл, з зазначенням номерів точок, та номерів маршрутів, для подальшої їх обробки на ЕОМ.

Інші цікаві матеріали

Порівняння Чорного та Червоного морів
Кожне море є унікальним природним явищем. Саме тому актуальність роботи полягає у дослідженні та виявлені основних закономірностей генезису, еволюції, географії, схематизації основних відмінностей Чорного та Червоного мо ...

Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми. Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько 1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...

Характеристика Нової Зеландії
Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено