Складання проекту побудови мережі фототріангуляції
Після вивчення вихідних матеріалів і оцінки їхньої якості складається технічний проект побудови мережі фототріангуляції по ділянках зйомки (трапеціям або групам трапецій) з розрахунком, щоб кожна ділянка була цілком покрита аэрофотознімками і забезпечений опорними точками для геодезичного орієнтування (редукування) мережі.
Складання проекту побудови мережі фототріангуляції включає:
- добір аэрофотознімків, по яких буде будуватися мережа;
- вибір способу побудови і виду мережі фототріангуляції;
- вибір і наколку на контактних відбитках (фотоабрисах) точок мережі фототріангуляції;
- установлення надійного зв'язку мережі з мережами сусідніх участків, а по границях району зйомки - з наявною картою того ж або більш великого масштабу;
- визначення черговості виконання робіт з побудови мережі;
- оформлення проекту мережі.
У проект мережі включаються лише ті маршрути аэрофотозйомки, що дійсно необхідні для побудови мережі на дану ділянку. Наприклад, якщо між двома маршрутами, поперечне перекриття яких не менш 15%, прокладений промежуточний маршрут, то такий маршрут (або його частина) для побудови мережі не використовують. Якщо аэрофотознімки цього маршруту необхідні для складання фотоплану або зйомки подробиць, то точки мережі, що вимагаються для цієї мети, намічаються і визначаються на аэрофотознімках сусідніх маршрутів.
Вибір способу побудови мережі залежить від наявності фотограмметричних приладів і обчислювальної техніки, характеру району зйомки, якості вихідних матеріалів, а також наявності елементів зовнішнього орієнтування аэрофотознімків, визначений у польоті, і інших конкретних умов роботи.
Вид мережі залежить від кількості і розташування точок польової підготовки, наявності і якості аерофотознімальних матеріалів.
Маршрутні мережі будуються в тому випадку, якщо кількість і розміщення точок польової підготовки аерофотознімків забезпечують незалежне геодезичне орієнтування кожного маршруту. Блокові мережі доцільно будувати аналітичним способом при поперечному перекритті аэрофотознімків порядку 50—80%.
При складанні проекту побудови мережі фототріангуляції аналітичним і аналоговим способами вибирають і наколюють обумовлені, сполучні для суміжних стереопар і загальні між суміжними маршрутами точки.
Для забезпечення зйомки по аэрофотознімкам контурів, місцевих предметів і рельєфу, виправлення топографічних карт при їхньому відновленні, а також для контролю цих робіт вибирають у межах кожної стереопари шість стандартно розташованих обумовлених планово-висотних точок, чотири з яких повинні розташовуватися у вершинах кутів частин, що перекриваються, але не ближче 1 см. від країв, а дві поблизу (не далі 1см) головних точок аэрофотознімків. Ці точки, як правило, повинні бути одночасно сполучними і загальними. Крім того, у мережу включаються трансформаційні точки; точки, необхідні для перевірки точності карти; точки, висоти яких повинні бути підписані на карті, і т.п.
Вибір і наколка точок виробляються обов'язково при стереоскопічному розгляданні аэрофотознімків.
При побудові мережі фототріангуляції аналітичним і аналоговим способами точки наколюються на парних або непарних аэрофотознімках кожного маршруту того комплекту аэрофотознімків, на якому опізнані й оформлені точки польової підготовки.
Проект побудови мережі оформляється на топографічній карті або у виді схеми. На карту (схему) наносять:
- рамки знімальних трапецій;
- маршрути аерофотознімання, обрані для побудови мережі, ділянки абсолютних і фотограмметричних розривів і участки з незадовільним фотографічним або фотограмметричною якістю аэрофотознімків, якщо вони є;
- геодезичні пункти і точки польової підготовки, роспізнані на аэрофотознімках; обумовлених, сполучних і загальні межі будуть маршрутами точки.
Інші цікаві матеріали
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність
теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика
частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи
спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...