Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Промисловість і міжнародна торгівля

Сінгапур є країною-містом і з населенням у 4,48 млн. осіб, обмеженим власним попитом на товари й послуги та зорієнтованим, головним чином, на реекспорт як товарів, так і послуг.

Наприкінці 90-х років ХХ ст. найвищі темпи зростання виробництва серед країн Південно-Східної Азії мав Сінгапур

(14% на рік). Зараз він має один з найвищих показників використання роботів у промисловості.

Промисловість Сінгапуру складається з наступних галузей: електроніка (28,8%), хімія (13,9%), біомедицина (24,6%), точна механіка (12,6%), засоби транспорту (11,2%), галузі загального машинобудування (8,9%).

Сінгапур третій за розмірами центр нафтопереробки у світі після Х'юстона й Роттердама (понад 20 млн. т сирої нафти щорічно). За обсягами нафтопереробки Сінгапур стоїть поряд з Роттердамом і Х'юстоном. Нафта надходить з Саудівської Аравії та інших нафтовидобувних країн, а нафтопродукти експортуються в країни Південно-Східної і Східної Азії та Австралію. Сінгапур - центр ціноутворення та провідний торгівельний центр Азії. Нафтова галузь дає 5 відсотків від ВВП Сінгапуру. В 2007 році країна експортувала 68.1 млн. тонн нафтопродуктів. Нафтопереробна галузь призвела до розвитку хімічної промисловості, а також виробництва нафтового та газового обладнання. Сінгапур займає 70 відсотків світового ринку для самопідйомного бурового обладнання та 70 процентів ринку виробництва плавучих установок добування, зберігання та відвантаження нафти.

Промислове виробництво та фінансовий сектор займали відповідно 26% та 22% від внутрішнього валового продукту Сінгапуру в 2000 році. Галузь електроніки лідирує у виробничому секторі, та дає близько 48% від загальної промислової продукції, але уряд також вважає своїм пріоритетом розвиток хімічної галузі та галузі біотехнологій.

В Сінгапурі активно розвиваються наукомісткі галузі високих технологій. За рівнем комп'ютеризації та впровадження роботів, він посідає друге місце в Азії після Японії. Велика кількість транснаціональних корпорацій із США і Японії контролюють економіку країни. Сінгапур відомий, як «Азія в мініатюрі», «Азія за одну мить», або «Європа на екваторі».

Сільське господарство. Вирощують кокосову пальму, Гевею, прянощі, ананаси, тютюн, овочі, фрукти. Розвивають птахівництво, свинарство, рибальство і морський промисел.

Сільськогосподарська продукція - гума, копра (сушене ядро кокосового горіха), фрукти та овочі, квіти, птиця, яйця, риба, акваріумна риба тощо.

Сінгапур, якщо так можна сказати, спирається на розширену концепцію транзитної торгівлі, замовляє сировинні товари і доводить їх до кондиції для наступного реекспорту, наприклад виробництво підкладок та нафтопереробка. Сінгапур також володіє стратегічним портом, який надає йому конкурентні переваги перед сусідами і дозволяє користуватись перевагами відкритого порту. Сінгапур є транспортним вузлом світового значення, а Малаккську протоку за її питомою вагою в морському судноплавстві можна порівнювати з протокою Па-де-Кале і Суецьким каналом. Порт Сінгапур за вантажообігом претендує на друге місце в світі після Роттердама. Він приймає кораблі будь-якого класу, здійснює їх бункерування, ремонт, а також контейнерні операції. В сухих доках порту здійснюється будівництво суден та морських платформ. Сінгапур - великий вузол повітряних і комунікаційних сполучень. Країна має 20 процентів світового ринку ремонту кораблів і в 2008 морська та шельфова галузь наймали майже 70000 працівників.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Складання проекту внутрігосподарського
Землевпорядне проектування — складова частина землевпорядної діяльності та землевпорядного процесу, що обґрунтовує методи проектування і закономірності функціонування землі, як головного засобу виробництва та прост ...

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської
Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини. ...

Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в топографії. Переважна більшість ка ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено