Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Обробка результатів вимірювань на Цифровій фотограмметричній станціі “Дельта”

Для створення опису нового блоку знімків необхідно виконати команду Файл|Создать або натиснути відповідну їй кнопку на лінійці інструментів. Програма викликає форму для введення параметрів нового блоку. У цій формі необхідно заповнити наступні параметри блоку:

Найменування блоку (Block name) - текстова назва блоку.

Середній масштаб залету (Average scale) - знаменник масштабу заліта.

Середнє подовжнє перекриття, % (Average end overlap, %) - за замовчуванням 60.

Середнє поперечне перекриття, % (Average side overlap, %) - за замовчуванням 30.

Дата залету (Flight data) - текстова інформація.

Камера (Camera) - вибирається з використовуваного каталогу камер.

Фільм (Film) - кольорова або чорно-біла плівка, текстова інформація.

Середня висота польоту, м (Average flighing height above ground, m) - необов'язковий параметр.

Середня висота поверхні, м (Average terrain height, m) - необов'язковий параметр.

Число маршрутів (Strip Count) - загальна кількість маршрутів у блоку.

Максимальне число знімків в одному маршруті (Maximal strip capacity) - довжина блоку.

Зміст файлу параметрів до нового блоку поданий в Додатку 3.

Після визначення розмірів блоку він форматірується за стандартною схемою, що відображається в таблиці маршрутів. Кожному знімкові блоку призначається стандартне ім'я файлу відповідно до схеми. Передбачається, що імена файлів будуть відповідати номерам знімків.

Для кожного маршруту установлюють його параметри, змінюючи вміст осередків. Початкове ім'я - номер (First name), Кінцеве ім'я - номер (Last name), Крок між номерами (Step).

Цю схему можна скасувати натисканням кнопки Очистити таблицю маршрутів (Clear strip table).

Після натискання кнопки OK інформація про новий маршрут записується у файл з ім'ям Noname.tbd і форма для введення параметрів блоку закривається.

Після натискання кнопки Cancel інформація про новий маршрут ігнорується.

Для нового блоку заповнюється список шляхів для пошуку файлів з образами знімків і схема розташування знімків.

Коректування

Параметри блоку знімків можна переглянути і змінити, використовуючи можливості основного вікна програми або за допомогою додаткової форми введення параметрів блоку. Можна змінити ємність блоку, змінити список шляхів для пошуку файлів зі знімками, змінити схему взаємного розташування знімків.

При перевизначенні максимальної ємності маршруту у формі введення параметрів весь блок буде переформатірований за стандартною схемою і попередня інформація про знімки буде загублена. Для зміни цього параметра краще використовувати вікно редагування Знімки (Photos) основної форми програми.

Виконання вимірів (Triada.exe)

Підготовка блоку

Для підготовки схеми розташування знімків/маршрутів у блоці натисніть кнопку Блок в оболонці ЦФС Дельта (Models.exe).

Результатом роботи програми буде TBD-файл, що містить опис блоку. Це текстовий файл, якому можна переглядати, редагувати будь-яким текстовим редактором.

Створення проекту блоку

Встановимо в якості поточну камеру, що використовувалася для зйомки блоку. Натисніть кнопку Тріангуляція в оболонці ЦФС Дельта (Models.exe). Буде запушена програма вимірів – TRIADA.EXE. Використаємо пункт меню "Файл|Открыть" для відкриття TBD-файлу, що містить опис блоку.

Після відкриття програми створюємо подвійний файл із тим же ім'ям і розширенням TMF, що тепер буде використовуватися для збереження проекту блоку і усіх вимірів. З цього моменту TBD-файл не використовується.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

На землі на рідній
Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як нікол ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено