Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Обробка результатів вимірювань на Цифровій фотограмметричній станціі “Дельта”

Вимір координатних міток

Після відкриття файлу програма автоматично відобразить першу координатну мітку на першому знімку першого маршруту. Координатні мітки на екрані відображаються як FM-#, де # - номер мітки в порядку, заданому описом камери.

Наведіть курсор на координатну мітку і зареєструйте її лівою кнопкою миші. Програма висвітить діалог автоматичного виміру даної мітки на всіх знімках.

Автовимірювання Autoprocessing

Застосувати Apply to

До всього блоку Whole block

До поточного маршруту Active strip

До знімків блоку, що залишилися Rest of the block

До знімків маршруту, що залишилися Rest of the strip

Натискаємо ОК при обраному першому пункті (Застосувати до всього блоку) і програма автоматично виміряє першу координатну мітку на всіх знімках блоку. Вимір обробляється методом пошуку еталонного фрагмента (обмірювана мітка) по кореляційному методі. Коефіцієнт кореляції – це величина від –1.0 до 1.0, що характеризує якість збігу. Коефіцієнт кореляції 1.0 указує на повний збіг (фрагменти ідентичні). Коефіцієнт 0.7-0.9 указує на гарний збіг. Менше значення, швидше за все, указує на помилку (невірне впізнання). Якщо мінімальний (гірший) коефіцієнт кореляції серед всіх обмірюваних знімків виявиться нижче чим 0.7, то програма переміститься на цей знімок, даючи можливість переміряти координатну мітку на даному знімку. Після виміру натискаємо Cancel у діалозі автоматичного виміру, що з'явився.

Якщо всі автоматичні виміри будуть мати кореляцію, велика або рівну 0.7, то програма перейде до виміру наступної координатної мітки. Поточна стадія (вимірювана точка) зазначена в заголовку "вікна режимів", там же знаходяться кнопки для переходу на наступну стадію (Go|Next) або повернення до попередній (Back).

Відразу знаходяться кнопки режимів кореляції.

Вимір фотограмметрических точок

Після виміру останньої координатної мітки програма автоматично перейде до виміру фотограмметричних точок. Або натиснемо кнопку Go у вікні режимів.

Перед початком вимірів програма висвітить діалог вибору режиму:

Настроювання взаємного орієнтування Relative setup

Вибір точок Point selection

Автоматичний Automatic

Ручний Manual

Точок у кожній стандартній зоні Points in the each zone

Задаємо кількість точок у зоні (звичайно від 1 до 3) і ручної (Manual) вибір точок. Після цього програма створить на кожнім знімку фотограмметричні точки і переміститься на першу (центральну) точку першого знімка верхнього маршруту.

Номера точок генеруються автоматично, у наступному форматі SS-ZNN, де SS – номер знімка на якому точка розташовується в центральному ряді. Далі випливає цифра номера зони Z: 0 – центральна, 1 – верхня, 2 – нижня. дві цифри, що залишилися NN задають номер точки в зоні: 00 – для першої точки зони, 01 для другої і т.д.

Таким чином, кожен знімок вносить у проект блоку точки, розташовані в його центральному ряді, у лівому ряді розташовуються точки які перейшли з попереднього, а в правому ряді з наступного знімка маршруту.

Наприклад: номер 62-000, відповідає першій точці в центральній зоні знімка 62, а 61-200 першій точці з нижньої зони знімка 61 (на знімку 62 ця точка розташована в нижній зоні правого ряду).

Виміри виконуються в порядку нумерації, причому потрібно виміряти (указати) тільки точки центрального ряду кожного знімка, а програма автоматично перенесе їх на лівий і правий знімки, а при необхідності і на знімки нижнього маршруту.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування. Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...

Нафтова, нафтопереробна й газова промисловість України
Основи ефективного функціонування господарства певної території закладаються ще на етапах районного планування і просторової локалізації підприємств. Оптимальне розміщення підприємства щодо сировинних і трудових ресурс ...

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень розвитку с ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено