Обробка результатів вимірювань на Цифровій фотограмметричній станціі “Дельта”
Вимір координатних міток
Після відкриття файлу програма автоматично відобразить першу координатну мітку на першому знімку першого маршруту. Координатні мітки на екрані відображаються як FM-#, де # - номер мітки в порядку, заданому описом камери.
Наведіть курсор на координатну мітку і зареєструйте її лівою кнопкою миші. Програма висвітить діалог автоматичного виміру даної мітки на всіх знімках.
Автовимірювання Autoprocessing
Застосувати Apply to
До всього блоку Whole block
До поточного маршруту Active strip
До знімків блоку, що залишилися Rest of the block
До знімків маршруту, що залишилися Rest of the strip
Натискаємо ОК при обраному першому пункті (Застосувати до всього блоку) і програма автоматично виміряє першу координатну мітку на всіх знімках блоку. Вимір обробляється методом пошуку еталонного фрагмента (обмірювана мітка) по кореляційному методі. Коефіцієнт кореляції – це величина від –1.0 до 1.0, що характеризує якість збігу. Коефіцієнт кореляції 1.0 указує на повний збіг (фрагменти ідентичні). Коефіцієнт 0.7-0.9 указує на гарний збіг. Менше значення, швидше за все, указує на помилку (невірне впізнання). Якщо мінімальний (гірший) коефіцієнт кореляції серед всіх обмірюваних знімків виявиться нижче чим 0.7, то програма переміститься на цей знімок, даючи можливість переміряти координатну мітку на даному знімку. Після виміру натискаємо Cancel у діалозі автоматичного виміру, що з'явився.
Якщо всі автоматичні виміри будуть мати кореляцію, велика або рівну 0.7, то програма перейде до виміру наступної координатної мітки. Поточна стадія (вимірювана точка) зазначена в заголовку "вікна режимів", там же знаходяться кнопки для переходу на наступну стадію (Go|Next) або повернення до попередній (Back).
Відразу знаходяться кнопки режимів кореляції.
Вимір фотограмметрических точок
Після виміру останньої координатної мітки програма автоматично перейде до виміру фотограмметричних точок. Або натиснемо кнопку Go у вікні режимів.
Перед початком вимірів програма висвітить діалог вибору режиму:
Настроювання взаємного орієнтування Relative setup
Вибір точок Point selection
Автоматичний Automatic
Ручний Manual
Точок у кожній стандартній зоні Points in the each zone
Задаємо кількість точок у зоні (звичайно від 1 до 3) і ручної (Manual) вибір точок. Після цього програма створить на кожнім знімку фотограмметричні точки і переміститься на першу (центральну) точку першого знімка верхнього маршруту.
Номера точок генеруються автоматично, у наступному форматі SS-ZNN, де SS – номер знімка на якому точка розташовується в центральному ряді. Далі випливає цифра номера зони Z: 0 – центральна, 1 – верхня, 2 – нижня. дві цифри, що залишилися NN задають номер точки в зоні: 00 – для першої точки зони, 01 для другої і т.д.
Таким чином, кожен знімок вносить у проект блоку точки, розташовані в його центральному ряді, у лівому ряді розташовуються точки які перейшли з попереднього, а в правому ряді з наступного знімка маршруту.
Наприклад: номер 62-000, відповідає першій точці в центральній зоні знімка 62, а 61-200 першій точці з нижньої зони знімка 61 (на знімку 62 ця точка розташована в нижній зоні правого ряду).
Виміри виконуються в порядку нумерації, причому потрібно виміряти (указати) тільки точки центрального ряду кожного знімка, а програма автоматично перенесе їх на лівий і правий знімки, а при необхідності і на знімки нижнього маршруту.
Інші цікаві матеріали
АПК Північного Кавказу
До складу Північно-Кавказького
економічного району входять: Ростовська область. Краснодарський і
Ставропольський краї, республіки Адигея, Дагестан, Кабардино-Балкарська,
Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія - Аланія, Ін ...
Історія гірництва в Україні
Гірництво,
яке започаткувало історію техніки й справило суттєвий вплив на становлення
людського суспільства, було невід’ємною складовою життєдіяльності племен, що з
давніх часів населяли територію України.
Як
свідча ...
Експортний потенціал регіонів України
Активна
зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової
трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток
експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...