Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Складання ортофотопланів на ЦФС “Дельта ”

Ортофотоплани можна отримати використовуючи цифрову технологію, яка основана на використанні цифрових моделей.

Цифрова фотограмметрична станція "Дельта" дозволяє створювати ортофотоплани різних масштабів.

Блок-схема одержання ортофотопланів за цією технологією включає: сканування знімків, визначення планово-висотної основи для стереопар, обробку знімків на ЦФС "Дельта", виготовлення ортофотоплану.

Сканування знімків виконується в форматі DIP з роздільною здатністю 28 мкр - 900 dpi, далі виконується запис на машинний носій i маркування машинних носіїв для ведення картограми виконаних робіт. Визначення координат i висот опорних точок виконується по растрах відповідного масштабу.

Обробка знімків на ЦФС "Дельта" включає:

1. Введення даних АФА.

2. Введення каталогу опорних точок.

3. Внутрішнє орієнтування (по оптичних мітках).

4. Взаємне орієнтування (мінімум шість точок, оптимально 12 точок).

5. Зовнішнє орієнтування (мінімум 3 точки, рекомендовано 6 точок, максимум 12 точок).

6. Орієнтування планшету (завдання масштабу планшету та координат лівого нижнього кута).

7. 3бip чи імпорт ЦММ.

8 .Ортофототрансформування з роздільною здатністю 100-600 dpi.

9. Конвертація у формат TIFF або BMP.

Виготовлення ортофотоплану складається з таких процесів:

1. Прив'язка по координатах фотозображення.

2. Обрізка зарамочного оформления.

3. Зшивання фотозображення.

Вихідними даними для отримання ортофотопланів є:

1. Аерофотознімки (негативи чи позитиви).

2. Паспортні дані аерофотознімальної апаратури.

3. Відскановані (pacтpoвi) топографічні плани для визначення опорних точок на стереопару (блок) та для накладання на змонтований планшет.

4. Дані для імпорту цифрової моделі рельєфу (ЦМР) у вигляді текстового файлу, який містить координати точок (X, У, Z), що визначені за цифровою картою.

Сканер має механічну i оптичну системи. Механічна система дозволяє закріпляти та пересувати знімки, дослідження зображення здійснює електронна система, яка має систему визначення координат кожного пікселя розміром 14x14 мкм. Оптична система виконує освітлення знімка за допомогою фотоприймальної камери, визначає оптичну густину зображення i перетворює результат в електричні сигнали.

В цифровій фотограмметрії ортофототрансформування виконується з метою перетворення зображення в ортогональну проекцію, в результаті чого будуть усунуті спотворення через нахил знімків i рельєф місцевості.

Якщо цифрова модель вже отримана будь-яким способом, нею можна скористатись при роботі. Якщо такої моделі немає, то цифрову модель рельєфу одержують з цифрової моделі місцевості, отриманої складанням на приладі "Дельта" за спеціальною програмою. При цьому цифрове зображення автоматично по відомих елементах внутрішнього та зовнішнього орієнтування переводиться від координат точок нахиленого знімка до координат точок зображення горизонтального аерофотознімка за формулами аналітичного трансформування. Якщо елементи зовнішнього оріентування невідомі, їx визначають по опорних точках. Отримане неспотворене зображення монтують з різних знімків до єдиного зображення по координатах спільних точок, вводять в зображення рамки листів планів i зводять до потрібного масштабу. Друк фотоплану можна виконати на високоточному принтері з напівтоновою передачею зображення з екрана монітору перевести на фотопапір або фотоплівку.

Інші цікаві матеріали

Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...

Рекогностування полігонометричних ходів
Рекогностування полігонометричних ходів — це уточнення проекту ходів на місцевості і остаточний вибір місць закладання пунктів. При рекогностуванні перевіряють взаємну видимість між пунктами і якщо вона відсутня, зді ...

Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено