Складання топографічної карти на цифровій фотограмметричній станції “Дельта”
Складання оригінала топографічної карти на ЦФС “Дельта” виконується шляхом обробки окремих стереопар аерофотознімків, які покривають дану трапецію.
Створення цифрової моделі.
Цифрову модель місцевості створюємо на основі растрового образа і додаткової інформації. Цю інформацію вказуємо у файлі опису аэрофотокамер і у файлі опорних точок.
Всю інформація формованої цифрової моделі і результати її формування збираємо у файлі MODELS.INI, що повинний знаходиться в директорії з програмами створення цифрової моделі.
Для створення цифрової моделі необхідно:
1) Вибрати опис аерофотокамери і перенести його в опис створюваної моделі (крім моделі, створюваної по сканованій карті).
2) Позначити опорні точки, необхідні для зовнішнього орієнтування моделі і перенести їх у файл опису моделі.
3) Виконати внутрішнє орієнтування растрового образа (крім моделі, створюваної по сканованій карті).
4) Виконати взаємне орієнтування знімків (тільки при обробці стереопари).
5) Виконати зовнішнє орієнтування цифрової моделі.
Інтерфейс користувача
Усі розділи орієнтування в пакеті програм "Дельта" мають загальні властивості для переміщення образів, установки контрастності, яскравості і гамма-корекції і зміни збільшення. На кожній стадії орієнтування ми можемо керувати знімком/знімками подібним способом. Основні принципи роботи з растровими знімками описані нижче.
На екрані знаходиться один або два знімки, в залежності від режиму (single photo - одиночний знімок або stereopair - стереопара). Кожна панель для растрового образа може виводити на екран порівняно невелику частину образа, однак область видимості можна переміщати за допомогою миші або штурвалів. Таке переміщення можливе тільки при включеному режимі керування.
Реєстрація точок можлива тільки в режимі керування. У цьому режимі в центрі кожної панелі образів зображується марка, що вказує поточну позицію для реєстрації.
Гамма-корекцію знімків і зміна збільшення можна робити незалежно від того, включений режим керування чи ні.
Режим керування
При орієнтуванні переміщення видимої області знімка/знімків тільки при включеному режимі керування. Кнопка керування в лівій нижній частині вікна вказує, чи включений режим керування. Нижче приведені два можливих стани кнопки керування.
Режим керування включений Режим керування виключений
Відключити керування растровим образом можна тільки за допомогою натискання клавіші Esc на клавіатурі. Ввійти в режим керування можна, клацнувши мишею на області Start на кнопці керування.
У режимі керування в центрі панелі, що містить растровий образ, зображується марка (зелений хрест - за замовчуванням). Для панелей стереопари марка зображується в центрі кожної панелі.
У режимі керування видима область переміщається рухом миші або обертанням штурвалів. Для стереопари обидва знімки рухаються синхронно. При натиснутій на клавіатурі клавіші Ctrl або правої подвійної педалі переміщається тільки правий образ. Зміна висоти в програмі зовнішнього орієнтування моделі здійснюється за допомогою мишки при натиснутій клавіші Ctrl або обертанням ножного штурвала.
За замовчуванням марка має форму зеленого хреста. У режимі керування можна вибрати з одну з декількох типів марок. Щоб змінити тип марки потрібно, утримуючи натиснутої клавішу Shift, натискати клавіші (стрілка вліво) або (стрілка вправо). Якщо натискання однієї з цих комбінацій клавіш уже не змінює форми марки, значить досягнуть останній можливий вид марки - натиснемо іншу комбінацію клавіш, щоб переглянути форми марок у зворотному порядку.
Аналогічно змінюється і колір марки. Утримуючи клавішу Shift, натиснемо на клавіші або _ щоб вибрати один з декількох запропонованих програмою кольорів.
Щоб призначити марці будь-який колір, клацнемо на кнопці "палітра" на панелі інструментів. З'явиться стандартне діалогове вікно Windows для вибору кольору, де ми можемо вибрати будь-який колір доступний у нашій системі.
Інші цікаві матеріали
Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період
формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних
досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів
розміще ...
Економіко-географічна характеристика Миколаїва
Миколаїв - місто, яке живе своєю
особливою, не схожою ні на чию іншу, життя. В порівнянні з іншими містами він
молодий - йому всього лише 200 з невеликим. Але за ці роки він зміг
перетворитися з дикої і необжитої місцев ...
Моя мала батьківщина м. Миколаїв
В
даній роботі я досліджував природні умови, географічні особливості, кліматичні
характеристики моєї малої батьківщини - міста Миколаєва.
Впродовж
свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий ділови ...