Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Складання топографічної карти на цифровій фотограмметричній станції “Дельта”

Корекція образів

Над растровими образами можна виконувати різні операції корекції:

1) Гамма-корекція. Виконати гамма-корекцію растрового образа можна за допомогою натискання клавіш Page Up і Page Down. Коли режим керування виключений, можна виконати гамма-корекцію зміною положення повзунка G на панелі інструментів.

2) Корекція контрастності. Щоб змінити контрастність знімка/знімків спочатку варто виключити режим керування. Коли режим керування виключений, можна виконати корекцію контрастності зміною положення повзунка C на панелі інструментів.

3) Корекція яскравості. Щоб змінити яскравість знімка/знімків спочатку варто виключити режим керування. Коли режим керування виключений, можна виконати корекцію яскравості зміною положення повзунка B на панелі інструментів.

При проведенні корекції для стереопари обидва растрових знімки змінюються одночасно. Щоб зробити корекцію тільки лівого образа, утримємо клавішу Ctrl і натискаємо клавішу або пересуваємо відповідного повзунка на панелі інструментів. Щоб змінити тільки правий образ, утримуємо клавішу Alt і натискаємо клавішу або пересуваємо повзунка.

Крім цих операцій існує ще одне перетворення знімка, що впливає на передачу кольорів і відтінків - переключення режиму позитив/негатив на знімку. Коли ми натискаємо клавішу "*", растровий знімок/знімки переходять у негативний режим стосовно вихідного знімка/знімків. Тобто, для чорно-білих зображень темні ділянки стають світлими, а світлі - темними, а для кольорових кожна точка зображення виводиться в кольорі доповнюючи колір вихідної точки до білого. Якщо натиснути клавішу "*" у негативному режимі, то зображення повернеться у вихідний стан (у позитивний режим).

Масштабування

Змінивши масштаб відображення растрового образа можна за допомогою натискання клавіші "+" (збільшити масштаб) і клавіші "-" (зменшити масштаб). Збільшення/зменшення доступне завжди - незалежно від того, включений режим чи керування ні.

Щоб масштабування виконувалося швидко, рекомендується у використовуваних растрових файлах створювати так звану піраміду (послідовність зменшених образів вихідного образа, що зберігається в тім же файлі, що і вихідний образ). Створення піраміди максимально можливого розміру збільшує розмір растрового файлу на 33%.

Існує режим навігації - при одночасному натисканні клавіш Ctrl і Alt або лівої подвійної педалі масштаб установлюється 1:8 до попереднього масштабу. При відпусканні клавіш або педалі масштаб повертається до вихідного.

Реєстрація координат

Реєстрацію координат точки, що спостерігається, на кожнім етапі орієнтування можна виконати декількома способами:

1) клацнути лівою кнопкою миші;

2) натиснути і відпустити одиночну педаль;

3) натиснути клавішу Пробіл на клавіатурі.

Реєстрація координат можлива тільки при включеному керуванні.

Внутрішнє орієнтування

Розділ внутрішнього орієнтування растрового знімка/знімків призначений для визначення параметрів перетворення реальної системи координат растрового знімка в еталонну систему координат знімка. Для визначення цих параметрів використовуємо координати міток з опису фотокамери і координати цих же міток обмірювані на знімку.

Щоб ввійти в розділ внутрішнього орієнтування потрібно натиснути на кнопку Model на основній панелі інструментів програми, а потім вибрати в меню пункт Inner orientation. Після цього на екрані з'явиться вікно початкових установок, у якому можна вказати, які образи і як потрібно орієнтувати.

Потім з'являється вікно Inner orientation window, де і виробляється власне процес орієнтування з реєстрацією координатних міток.

Результати внутрішнього орієнтування записуємо у файл цифрової моделі.

Початкові установки

Вікно початкових установок (Inner orientation startup) дозволяє вказати наступні параметри для орієнтування:

Спочатку варто вказати, чи буде орієнтуватися стереомодель (Stereo model) або одиночний образ (Single photo) у групі Orientation method.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Інші цікаві матеріали

Рекреаційний комплекс
Комплекс задовольняє потреби населення в оздоровленні, відпочинку і змістовному проведенні вільного часу. В рекреаційний комплекс входять такі об’єкти інфраструктури, як санаторії і пансіонати, будинки і бази відпочинку, тури ...

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень ...

Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради
У наш час, мабуть, вже мало кого може здивувати інформація про недостатність коштів місцевого бюджету на проведення різноманітних робіт. Проблеми, пов’язані з розірванням кола постійної недостатності наявних бюдже ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено