Складання топографічної карти на цифровій фотограмметричній станції “Дельта”
Вказуємо ім'я одного або двох файлів растрових образів. Для вказівки імен файлів існують два полюси введення для лівого і правого знімків стереопари (Left file і Right file) з відповідними кнопками ліворуч від них. При орієнтуванні одиночного образа його ім'я вказується в поле введення Left file. Для вибору імені файлу/файлів можна або ввести його ім'я в потрібному полі введення, або клацнути на відповідну кнопку з зображенням папки. В останньому випадку з'явиться стандартне діалогове вікно Windows для вказівки імені файлу. Після вибору файлу за допомогою цього вікна його ім'я відобразиться в поле введення.
Переконаємося, що для орієнтування обраний правильний опис камери. Ім'я поточної камери, обраної для створення цифрової моделі, зазначено в списку, що випадає, Camera. У цьому списку можна вибрати інший опис камери, якщо це необхідно.
Вказуємо, чи треба починати процес орієнтування спочатку (Start new session) або варто продовжити останній проведений процес (Сontinue previous) у групі іntation Orie process.
Коли всі описані вище настроювання зроблені, можна приступати власне до процесу орієнтування, натиснувши на кнопку Proceed. Якщо ми не хочемо починати орієнтування, натискаємо на кнопку Cancel.
Процес орієнтування
При переході з початкових вікна настроювань до процесу орієнтування з'являється вікно Inner orientation, що містить одну або дві панелі з растровими знімками в залежності від обраного методу орієнтування. У цьому вікні потрібно зареєструвати положення координатних міток знімка/знімків.
Якщо ми починаємо орієнтування спочатку (див. "Початкові установки"), то з появою вікна внутрішнього орієнтування програма включає режим керування і переміщає марку/марки в зону першої координатної мітки. Тепер марку/марки потрібно перемістити точно на координатну мітку і зареєструвати це положення.
При орієнтуванні стереопари порядок реєстрації кожної координатної мітки наступний. Спочатку потрібно установити марку на мітку на лівому образі, а потім, зафіксувавши лівий образ (натискаємо праву подвійну педаль або утримуємо натиснутої клавішу Ctrl), установити марку на мітку правого образа. Далі зареєструємо це положення.
Після реєстрації положення першої координатної мітки програма перемістить марку в область наступної мітки. Порядок реєстрації цієї і наступної міток такий же, як для першої мітки. При реєстрації чергової мітки, її результати заносяться в таблицю результатів орієнтування. Коли позиція останньої координатної мітки зареєстрована, програма виключає режим керування і таблиця містить остаточні результати орієнтування.
У процесі орієнтування можна тимчасово виключити режим керування, щоб зробити корекцію знімка/знімків. Щоб продовжити орієнтування, клацніть на кнопці Сontinue, орієнтування продовжиться з наступної незареєстрованної крапки.
Якщо у вікні початкових установок ви вибрали продовження останнього процесу орієнтування, то програма не включає режим керування. Марка/марки переводиться в ту позицію, запис якої в таблиці позначена синім кольором.
Якщо режим керування відключений, то можна позначити рядок у таблиці результатів (щигликом миші або клавішами-стрільцями). При цьому марка/марки переміщаються в позицію, що відповідає цього запису. Тепер можна повторити спостереження цієї точки, натиснувши на кнопку Repeat. Програма включить режим керування і ми зможемо змістити марку з раніше зареєстрованої позиції в інше місце.
Таблиця результатів
У процесі виміру координат міток формуємо таблицю результатів, у якій відображаються порядкові номери влучний, відхилення обмірюваних координат від зазначених в описі камери (у мікрометрах) і масштабні коефіцієнти по осях координат. Позначка будь-якого рядка з координатами мітки (щигликом миші або переміщенням позначки клавішами-стрільцями) при відключеному керуванні приводить до переміщення марки на відповідну мітку.
Інші цікаві матеріали
Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток
ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та
природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку
відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...
Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і
Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця –
Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна
держава. Туреччи ...
Вугільна промисловість Украни. Основні проблеми та перспективи розвитку
Вибір основного напрямку розвитку економіки будь-якої
країни залежить насамперед від наявності й характеру власної
мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно
достатньо для повного забезп ...