Складання топографічної карти на цифровій фотограмметричній станції “Дельта”
Причини великих відхилень обмірюваних координат міток від зазначених в описі камери або масштабних коефіцієнтів, що відрізняються від одиниці більше, ніж на 0.01, можуть бути наступні:
1) опис обраної камери не відповідає растровому знімку;
2) є помилки в координатах міток, зазначених в описі камери;
3) низький дозвіл растрового образа;
4) велика деформація растрового образа;
5) низька точність наведення марки на координатні мітки образа.
Взаємнє орієнтування
Розділ взаємного орієнтування стереопари знімків призначений для обчислення елементів взаємного орієнтування знімків. Програма використовує обмірювані по растрових образах координати характерних точок лівого і правого знімків. Програма дозволяє використовувати різні схеми вимірів координат точок: стандартну схему з 6-ти точок, розширену схему з 12-ти точок і довільну схему, складену користувачем.
Щоб ввійти в розділ взаємного орієнтування потрібно натиснути на кнопку Model на основній панелі інструментів програми, а потім вибрати в меню пункт Relative orientation. Після цього на екрані з'явиться вікно початкових установок, у якому можна вказати, які образи і як потрібно орієнтувати.
Потім з'являється вікно Relative orientation window, де і виробляється власне процес орієнтування з реєстрацією крапок.
Результати взаємного орієнтування записуємо у файл цифрової моделі.
Початкові установки
Вікно початкових установок (Relative orientation startup) дозволяє вказати наступні параметри для орієнтування:
Вкажємо імена двох файлів растрових образів. Для вказівки імен файлів існують два полюси введення для лівого і правого знімків стереопари (Left file і Right file) з відповідними кнопками ліворуч від них. Для вибору імені файлу/файлів можна або ввести його ім'я в потрібному полі введення, або натиснути на відповідну кнопку з зображенням папки. В останньому випадку з'явиться стандартне діалогове вікно Windows для вказівки імені файлу. Після вибору файлу за допомогою цього вікна його ім'я відобразиться в поле введення.
Вказуємо схему розташування крапок. Схема позначає зони, у які програма послідовно буде переміщати марки для реєстрації чергової точки. Можна вибрати одну зі стандартних схем (з 6 або 12 точок) або створити свою власну схему.
Вказуємо, чи треба починати процес орієнтування спочатку (Start new session) або варто продовжити останній проведений процес (Сontinue previous) у групі Orientation process.
Коли всі описані вище настроювання зроблені, можна приступати власне до процесу орієнтування, натиснувши на кнопку Proceed. Якщо ви не хочете починати орієнтування, натисніть на кнопку Cancel.
Схема розташування точок
Схема розташування точок визначає зони, у які програма послідовно буде переміщати марки для реєстрації чергової точки.
Вибраємо схему розташування точок можна у вікні початкових установок у групі Scheme. Стандартна схема (пункт Standard) складається з 6 крапок, розташованих у шести стандартних зонах знімків. Це мінімальна схема для взаємного орієнтування.
Розширена (пункт Extended) - з 12 крапок, розташованих у шести стандартних зонах знімків. Ця схема дозволяє одержати більш надійні і стійкі результати взаємного орієнтування, чим при мінімальній схемі.
Можна також створити власну схему розташування крапок. Для цього виберіть у групі Scheme пункт Custom. З'явиться вікно Custom scheme for relative orientation для створення користувальницької схеми розташування точок.
Темно-сіра область у цьому вікні імітує зону перекриття лівого і правого знімків. Величина зони перекриття залежить від базису фотографування, зазначеного в поточному описі фотокамери. Чим ближче зазначений базис буде до реального, тим точніше буде відповідність між схемою і знімками.
Створення схеми в цьому вікні випливає в такий спосіб:
1) Щоб створити нову крапку, просто клацніть на потрібній позиції в зоні перекриття. Крапка зображується на схемі невеликим зеленим квадратом з номером крапки усередині. Остання створена крапка має найбільший номер.
Інші цікаві матеріали
Геодезія
Геодезична мережа — це
сукупність пунктів на земній поверхні, закріплених
спеціальними центрами, координати та висоти яких визначено геодезичними методами.
Геодезичні
мережі поділяються на: державні, спеціального ...
Технічні культури в Україні. Основні проблеми та перспективи розвитку
Актуальність теми. Технічні культури в Україні - один з рпровідних
підкомплексів АПК України, від рівня розвитку якого залежить активність
розвитку АПК в Україні. Світове сільське господарство в останні роки зберегло
те ...
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...