Складання топографічної карти на цифровій фотограмметричній станції “Дельта”
2) Переміщати крапки на схемі можна "перетягуванням". Підведіть мишу усередину квадрата, що позначає крапку (при цьому квадрат стане жовтим), і переміщайте покажчик миші, утримуючи ліву кнопку миші. Крапка буде переміщатися синхронно з покажчиком. Коли крапка буде знаходитися в потрібному положенні, відпустите ліву кнопку миші.
3) Щоб видалити крапку, скористайтеся контекстним меню. Клацніть на зображенні крапки правою кнопкою миші, щоб викликати контекстне меню. У цьому меню виберіть пункт Delete - крапка буде вилучена.
4) На схемі крапки можна позначати. Це корисно при виконанні операцій видалення і переміщення крапок, оскільки переміщення і видалення торкається всі позначені крапки. Щоб позначити непомічену крапку, клацніть на її зображенні мишею. Якщо клацнути мишею на позначеній крапці, то позначка з неї знімається.
Щоб позначити всі крапки на схемі, використовуйте команду Select All з контекстного меню. Щоб зняти позначку з усіх точок, виконаєте команду контекстного меню Deselect All.
Щоб видалити всі позначені крапки, викличте контекстне меню щигликом правої кнопки миші на області перекриття. У цьому меню виберіть команду Delete. Щоб перемістити всі позначені крапки в якому-небудь напрямку, "перетягуйте" кожну з позначених крапок. При цьому інші позначені крапки будуть рухатися в тому же напрямку.
5) Щоб почати створення схеми спочатку, натисніть на кнопку Clear All у верхній частині вікна. Усі крапки схеми будуть вилучені.
6) Коли створення схеми довершене, натисніть на кнопку OK, щоб записати схему у файлі цифрової моделі. Схема повинна містити як мінімум 6 крапок. Якщо ви не хочете записувати схему, натисніть на кнопку Cancel. У будь-якому випадку програма повернеться у вікно початкових установок.
Процес орієнтування
При переході з вікна початкових настроювань до процесу орієнтування з'являється вікно Relative orientation, що містить двох панелей з растровими образами. Якщо ви почали процес орієнтування спочатку (вибрали Start new session у вікні початкових установок), програма включає режим керування і переводить марку лівого знімка в позицію першої крапки на схемі розташування крапок.
Далі потрібно установити марку лівого образа на чіткий контур (кут бардюру, кут даху, поворот дороги, ріки, т.п.). Наведіть марку на лівому образі на потрібну крапку за допомогою миші або штурвалів. Потім зафіксуйте положення лівого образа, утримуючи натиснутої клавішу Ctrl або натиснувши на праву подвійну педаль і перемістите марку правого знімка в ту крапку на правому знімку, що на вашу думку найбільше відповідає позиції марки на лівому знімку. Зареєструйте це положення. Програма перемістить марку в область наступної крапки схеми.
Повторите вищеописану процедуру для всіх крапок схеми. При реєстрації чергової мітки, її результати заносяться в таблицю результатів орієнтування. Після того, як у всіх областях, передбачених схемою, зареєстровані крапки, програма виключить режим керування й у таблиці результатів будуть утримуватися остаточні результати орієнтування.
У процесі орієнтування можна тимчасово виключити режим керування, щоб зробити корекцію знімка/знімків. Щоб продовжити орієнтування, клацніть на кнопці Сontinue, орієнтування продовжиться з наступної незареєстрованної точки.
Якщо у вікні початкових установок ви вибрали продовження останнього процесу орієнтування, то програма не включає режим керування. Марка/марки переводиться в ту позицію, запис якої в таблиці позначена синім кольором.
Коли є більш 6-ти включених точок, можна виключити точку, запис якої в даний момент позначена в таблиці. Натисніть кнопку Exclude щоб виключити точку з розрахунку результатів орієнтування. Якщо необхідно включити раніше виключену точку, натисніть кнопку Include.
Якщо режим керування відключений, то можна позначити рядок у таблиці результатів (щигликом миші або клавішами-стрільцями). При цьому марки переміщаються в позицію, що відповідає цьому запису. Тепер можна повторити спостереження цієї точки, натиснувши на кнопку Repeat. Програма включить режим керування і ви зможете змістити марку з раніше зареєстрованої позиції в інше місце. Після реєстрації нового положення цієї точки розрахунок результатів буде зроблений заново, а зміни будуть занесені в таблицю результатів.
Інші цікаві матеріали
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...
Мішані ліси. Своя область (урок). Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості
Мета Поглиблення знання учнів про природу,
особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство
свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання
професійних н ...
Об’єкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...