Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Складання топографічної карти на цифровій фотограмметричній станції “Дельта”

Результати орієнтування

У нижній частині вікна взаємного орієнтування знаходяться закладки, на яких результати орієнтування зображуються в наступній формі:

На закладці Table знаходиться таблиця результатів орієнтування, що починає відображатись після реєстрації координат шести точок. Ця таблиця складається з 4-х колонок:

1) У першій графі відображається порядковий номер зареєстрованої точки.

2) У другій графі відображається поперечний паралакс (у мкм) для кожної зареєстрованої точки і середнє квадратическое відхилення поперечного паралакса.

3) У третій графі відображається вага (внесок) кожної точки в середньому квадратичному відхиленні паралакса.

4) У четвертій графі відображається стан точки - включена вона (On) у розрахунок результатів чи орієнтування ні (Off).

Таблиця дозволяє повторити реєстрацію позначеної точки, включити/виключити неї з розрахунків відповідно кнопками Include або Exclude (докладніше про це див. "Процес орієнтування").

Максимальні значення другої і третьої граф відображаються червоним кольором. Рядка для виключених крапок відображаються сірим кольором.

Величини паралаксів на обмірюваних точках зображуються на закладці Layout у виді вертикальних ліній, що виходять із точок і спрямованих нагору для точок з позитивним паралаксом, і вниз - для точок з негативним паралаксом. Для паралаксів, по модулю менших 5 мкм, лінія зеленого кольору, для паралаксов, що перевищують 5 мкм, лінія червоного кольору.

Закладка Report містить звіт про результати орієнтування. Звіт містить повну інформацію про результати взаємного орієнтування знімків. Його можна зберегти у файлі (натиснувши на кнопку Save ліворуч від панелі звіту), роздрукувати (кнопка Print) або скопіювати в буфер обміну Windows (кнопка To Clipboard). Також можна вказати будь-який доступний у системі шрифт для звіту (кнопка Font).

Зовнішнє орієнтування

Розділ зовнішнього орієнтування цифрової моделі призначений для обчислення елементів зовнішнього орієнтування цифрової моделі. Для розрахунків програма використовує координати опорних точок занесені у файл цифрової моделі й обмірювані на растровому образі координати цих точок. При обробці аэро- або космічних фотознімків використовуються також дані опису камери.

Щоб ввійти в розділ абослютного орієнтування потрібно натиснути на кнопку Model на основній панелі інструментів програми, а потім вибрати в з'явившомуся меню пункт Absolute orientation. Після цього на екрані з'явиться вікно початкових установок, у якому можна вказати, які образи і як потрібно орієнтувати.

Потім з'являється вікно Absolute orientation window, де і виробляється власне процес орієнтування з реєстрацією точок.

Результати зовнішнього орієнтування записуються у файл цифрової моделі.

Початкові установки

Для того, щоб виконати зовнішнє орієнтування цифрової моделі, необхідно визначити наступні вихідні дані і параметри орієнтування.

Вказати один з наступних видів зйомки в групі Survey method:

1) Aerial - аерофотознімання (стереопара або одиночний знімок центральної проекції);

2) Satellite central projection - космічна зйомка (стреопара або одиночний знімок центральної проекції);

3) Satellite panoramic projection - панорамна космічна зйомка (обробка одиночних знімків);

4) Map - скановані плани і карти.

Указати, чи буде орієнтуватися стереомодель (Stereo model) або одиночний образ (Single photo) у групі Orientation method.

Вкажіть ім'я одного або двох файлів растрових образів. Для вказівки імен файлів існують два полюси введення для лівого і правого знімків стереопари (Left file і Right file) з відповідними кнопками ліворуч від них. При орієнтуванні одиночного образа його ім'я вказується в поле введення Left file. Для вибору імені файлу/файлів можна або ввести його ім'я в потрібному полі введення, або клацнути на відповідну кнопку з зображенням папки. В останньому випадку з'явиться стандартне діалогове вікно Windows для вказівки імені файлу. Після вибору файлу за допомогою цього вікна його ім'я відобразиться в поле введення.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відом ...

Північно-Кавказький економічний район Росії
Склад Північно-Кавказького економічного району: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край; Республіки: Адигея, Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія і Чеченс ...

Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї ВСТУП Земля як
Земля як основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній, економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено