Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Організація системи угідь і сівозмін.

Впорядкування території сівозмін — одна з найважливіших складових частин проекту землевпорядкування території сільськогосподарського підприємства. Його основне завдання — створити найкращі умови для організації і проведення польових робіт, продуктивного використання сільськогосподарської техніки, впровадження ефективної системи землеробства. Воно проводиться з врахуванням конкретних природнокліматичних та економічних умов зони, регіону, господарства. Основним принципом впорядкування території сівозмін є комплексне розв’язання цих питань.

При впорядкуванні території сівозміни потрібно вирішити два основні питання: розміщення полів сівозмін та польової дорожньої мережі.

Під полем сівозміни розуміють більш-менш рівновелику частину території сівозміни, що призначена для вирощування однієї культури. Розміщення полів проводиться з врахуванням властивостей ґрунтового покриву, рельєфу, дорожньої гідрографічної та меліоративної мережі, конфігурація земельних масивів.

Кількість полів визначають при підборів схеми чергування культур, їх розміщення з урахуванням ґрунту, рельєфу, умов зволоження обґрунтовується автором проекту. Найкраща форма поля — прямокутник із співвідношенням сторін 1:4, оптимальної довжини — 200 – 250 м.

Відповідно до цього мною була запропонована п’ятипільна сівозміна з середнім розміром поля приблизно 67 га, хоча враховуючи існуючий рельєф місцевості та об’єкти інженерної інфраструктури, не всюди можна було дотримуватись цього, тому деякі поля вийшли більшими, а деякі меншими від заданої площі.

Запропонована мною польова сівозміна має вигляд:

1- багаторічні трави (69.3);

2- льон-довгунець (67.1);

3- озима пшениця (66.9);

4- озимий ячмінь з підсівом багаторічних трав (65.8);

5- кукурудза на силос (65.8);

Загальна площа всіх полів 334,9 га.

Інші цікаві матеріали

Економічне положення Малайзії
Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до Нових Індустріальним Країнам (НІС). З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки, ...

Історія соціально-економічної географії світу
Щоб пізнати себе, кожна наука повинна вивчати й аналізувати історію свого формування, починаючи від витоків і закінчуючи сучасним періодом. Цей процес полягає у пошуках джерел формування науки, з’ясуванні причин її виник ...

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області
Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини. ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено