Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Організація системи угідь і сівозмін.

Впорядкування території сівозмін — одна з найважливіших складових частин проекту землевпорядкування території сільськогосподарського підприємства. Його основне завдання — створити найкращі умови для організації і проведення польових робіт, продуктивного використання сільськогосподарської техніки, впровадження ефективної системи землеробства. Воно проводиться з врахуванням конкретних природнокліматичних та економічних умов зони, регіону, господарства. Основним принципом впорядкування території сівозмін є комплексне розв’язання цих питань.

При впорядкуванні території сівозміни потрібно вирішити два основні питання: розміщення полів сівозмін та польової дорожньої мережі.

Під полем сівозміни розуміють більш-менш рівновелику частину території сівозміни, що призначена для вирощування однієї культури. Розміщення полів проводиться з врахуванням властивостей ґрунтового покриву, рельєфу, дорожньої гідрографічної та меліоративної мережі, конфігурація земельних масивів.

Кількість полів визначають при підборів схеми чергування культур, їх розміщення з урахуванням ґрунту, рельєфу, умов зволоження обґрунтовується автором проекту. Найкраща форма поля — прямокутник із співвідношенням сторін 1:4, оптимальної довжини — 200 – 250 м.

Відповідно до цього мною була запропонована п’ятипільна сівозміна з середнім розміром поля приблизно 67 га, хоча враховуючи існуючий рельєф місцевості та об’єкти інженерної інфраструктури, не всюди можна було дотримуватись цього, тому деякі поля вийшли більшими, а деякі меншими від заданої площі.

Запропонована мною польова сівозміна має вигляд:

1- багаторічні трави (69.3);

2- льон-довгунець (67.1);

3- озима пшениця (66.9);

4- озимий ячмінь з підсівом багаторічних трав (65.8);

5- кукурудза на силос (65.8);

Загальна площа всіх полів 334,9 га.

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Пустельні примітивні ґрунти
Ґрунтозна́вство — наука про ґрунти, розділ інженерної геології, що вивчає склад, будову і властивості ґрунтів, закономірності їх формування і розвитку. Ґрунтознавство займається вивченням генезису, еволюції, біопро ...

Розміщення продуктивних сил Івано–Франківської області
Дослідженню розвитку промислових комплексів та проблеми територіальної організації промислового виробництва України присвячено чимало науково-дослідних і практичних робіт. Дана курсова робота висвітлює тему, яка на сь ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено