Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Експорт та імпорт

Основні експортні товари - телерадіоапаратура, оргтехніка, нафтопродукти. Значні надходження країна одержує від експорту орхідей та екзотичних риб (орхідею оголошено національною квіткою). Основа економіки - здійснення зовнішньоторговельних операцій (передусім реекспорт). Близько 30% обсягу зовнішньої торгівлі припадає на реекспортні операції. Сінгапур відомий як фінансовий центр світового масштабу, значний міжнародний інвестор. Наприклад, наприкінці 1995 р. сумарні закордонні інвестиції країни складали понад 10 млрд. $ США. Сінгапур є центром великих торгово-промислових виставок.

Імпортують понад 90% необхідних країні продуктів харчування. Питна вода надходить водопроводом із сусідньої Малайзії. У 1995 р. завершено будівництво запасного водопроводу з Індонезії.

Головні зовнішньоторговельні партнери - США, Японія, Малайзія, країни Європейського Союзу, Китай.

В 2000 році загальний обсяг торгівлі Сінгапуру складав S$373, зростання на 21% порівняно 1999 роком. Незважаючи на малий розмір Сінгапур зараз 15-ий найбільший торгівельний партнер Сполучених Штатів. У 2000 році імпорт в Сінгапурі склав $135 млрд., а експорт склав $138 млрд. Малайзія була головним джерелом імпорту, а також її найбільшим експортним ринком, поглинаючи 18% від експорту Сінгапуру, за Малайзією йдуть Сполучені Штати. На реекспорт припадало 43% загального обсягу торгівлі з іншими країнами в 2000 році. Головні статті експорту Сінгапуру, це нафтопродукти, їжа, напої, хімічні речовини, текстиль / одяг, електронні компоненти, телекомунікаційні прилади та транспортне обладнання. Головні статті імпорту, це літаки, сира нафта та нафтопродукти, електронні компоненти, радіоприймачі та телевізори та складові частини, автомашини, хімічні речовини, залізо/сталь, текстиль / тканини.

Експорт Сінгапуру більше ніж на половину складається з 4-х провідних групп товарів: електронних виробів (25,0%), продуктів нафтопереробки (15,7%), запчастин до конторського обладнання та обладнання з обробки даних (7,0%), телекомунікаційного обладнання (6,0%). В імпорті країни приблизно той же обсяг займають 5 товарів: електронні вироби (20,8%), продукти нафтопереробки (10,1%), сира нафта (8,6%), телекомунікаційне обладнання (6,1%), запчастини до конторського обладнання та обладнання з обробкиданих (5,3%).

У 2004 році партнери в експорті були Малайзія 15,2%, США 13%, Гонконг 9,8%, Китай 8,6%, Японія 6,4%, Тайвань 4,6%, Таїланд 4,3%, Південна Корея 4,1%.

Інші цікаві матеріали

Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс — це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...

Ресурси Тернопільської області
Історія культури та ресурси Тернопільської області Тернопільська область, разом із Львівською та Івано-Франківською, є частиною історичної території – Галичини. Цей західноукраїнський регіон внаслідок політичних подій ...

Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено