Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Нормативна грошова оцінка земель

Характеризуючи таблицю 3.8.1.1., можна сказати, що нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь по населеному пункту с. Ковалівка складає: по ріллі (площа 212,6га) — грн., по багаторічних насадженнях (площа 17,0га) — 8702,5 грн., сінокосах (площа 28,9га) — 56293,3 грн., пасовищах (площа 33,2га) — 78624,1 грн. В цілому нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь складає 1875519,1 грн.

.2. Нормативна грошова оцінка населеного пункту

Практичне здійснення земельної реформи, впровадження приватної власності на землю, платного характеру потребують економічного меха­нізму регулювання земельних відносин, основою яких є оцінка землі.

Наявність оцінки землі дає можливість органам місцевого самовря­дування, поряд з нормативно-організаційними методами управління роз­витком території, реалізувати свої повноваження на підставі створення економічних умов раціонального використання земель, забезпечити їх фінансово-економічну базу за рахунок отримання плати за землю.

Нормативна грошова оцінка земель села здійснена відповідно до чинного законодавства України з метою створення умов для економічного регулюван­ня земельних відносин при передачі землі під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земе­льної ділянки, здійснення оренди, ціноутворенні, визначенні ставок зе­мельного податку.

Законодавчими актами України визначено, що грошова оцінка зе­мель є невід’ємною складовою державного земельного кадастру.

Нормативна грошова оцінка земель села проведена відповідно до Порядку гро­шової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (затвердженого наказом Держкомзему України, Держкоммістобудування України, Мінсільгосппроду України та УААН від 27 листопада 1995р. №76/230/325/150).

Нормативна грошова оцінка земель визначається поетапно.

На першому етапі визначена базова оцінка одного квадратного ме­тра земель. На другому етапі - вартість земель для економіко-планувальних зон.

На останньому етапі - визначалась нормативна грошова оцінка одного квадрат­ного метра земельної ділянки певного функціонального використання з урахуванням локальних факторів у межах економіко-планувальних зон.

Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель є матеріали інвентаризації земель населеного пункту, проект роздержавлення і привати­зації земель, матеріали економічної оцінки земель та бонітування ґрунтів, земельно-облікові матеріали, генеральний план забудови, статистичні та нормативні дані про витрати на облаштування території.

В основу нормативної грошової оцінки земель населених пунктів покладено витрати на освоєння та облаштування території, норму прибутку і норму капіталізації доходу, функціональне використання та місце розташування земельної ділянки.

Нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь у межах населеного пункту розрахована за рентним доходом, що створюється при виробницт­ві зернових культур на різних ґрунтах і визначається за даними економі­чної оцінки земель, проведеної в 1988 р. та матеріалів бонітування ґрунтів 1993 року.

Нормативна грошова оцінка земель села визначена окремо для забудованих те­риторій та сільськогосподарських угідь.

Нормативна грошова оцінка населеного пункту розрахована на при­кладі с. Ковалівка Ковалівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області.

Село Ковалівка розташоване на віддалі 10км від районного центру, з чисельністю населення 1268

осіб. Площа села становить 378,2га. За функціональним призначенням територія населеного пункту є сільська. Село електрифіковане. Централізоване водопостачання, тепло-постачання

та каналізація відсутні.

Вихідними даними для проведення нормативної грошової оцінки є право установчі документи про статус населеного пункту та його межі, дані державного земельного кадастру про правовий природний та господарський стан земель, дані державної та відомчої статистичної звітності, що характеризують інженерно-транспортне облаштування.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

Ландшафти
Природа – це найважливіше та найголовніше джерело задоволення усіх матеріальних і духовних потреб людини. Людське суспільство безперервно взаємодіє з нею. Для людини природа має дуже багатообразне значення: наукове, мат ...

Ресурси Тернопільської області
Історія культури та ресурси Тернопільської області Тернопільська область, разом із Львівською та Івано-Франківською, є частиною історичної території – Галичини. Цей західноукраїнський регіон внаслідок політичних подій ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено