Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Місто як земельно-господарська система

Відповідно до форм власності, до складу земель населених пунктів вхо­дять:

- землі державної власності, у складі яких окремо виділяються землі за­гальнодержавної власності;

- землі комунальної власності;

- землі приватної власності, у тому числі спільної (сумісної чи часткової) приватної власності.

Відомості про правовий режим не вичерпуються інформацією про склад міських земель за формами власності. Важливим аспектом земельно-пра-вовях відносин є право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у дер­жавній або комунальній власності, без встановлення строку. Право постій­ного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають лише підприємства, установи та організації, що нале­жать до державної або комунальної власності.

Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною оренда­реві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним 'особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним дер­жавам. Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою (не більше 5 років) та довгостроковою (не більше 50 років). Орендована земельна ді­лянка або її частина може за згодою орендодавця передаватись орендарем у володіння та користування іншій особі (суборенда). Орендодавцями земель­них ділянок є їх власники або уповноважені ними особи. Відносини, пов'я­зані з орендою землі, регулюються законом.

Для здійснення концесійної діяльності концесіонеру надаються в оренду земельні ділянки. Види господарської діяльності, для яких можуть надава­тися земельні ділянки у концесію, визначаються законом. Право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, Земельного кодексу України, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

Земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правилами. Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться. Право власності на земельну ділянку поширюється на простір, що знаходиться над поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необ­хідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

Суб'єктами права власності на землю є:

- громадяни та юридичні особи - на землях приватної власності;

- територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності;

- держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.

Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на і підставі:

- договорів купівлі-продажу, дарування, міни, інших цивільно-правових угод;

- безпосередньої передачі із земель державної і комунальної власності;

- приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користу­вання;

- прийняття спадщини;

- виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Незалежні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в ме­жах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарсь­кого призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності. Незалежні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки у разі:

- придбання за договором купівлі-продажу, дарування, міни, Іншими ци­вільно-правовими угодами;

- викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності;

- прийняття спадщини.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Рекреаційні райони Закавказзя
Закавказзі, як і весь Кавказ, - важливий геополітичний регіон, з глибокої старовини представляв сполучну ланку між країнами Сходу і Заходу і знаходився на перехресті торгових шляхів між Близьким і Середнім Сходом і Європ ...

Проект відведення земельної ділянки під ковбасний цех
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадаст ...

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франків
Серед найважливіших проблем сьогодні особливе місце посідає проблема економічного використання, збереження і відтворення природних ресурсів. А серед природних комплексів особливе місце має земля. Прийнята Верховною Р ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено