Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Реалізація автоматизованої методики оперативного виправлення топографічних карт засобами інструментальної ГІС "Панорама"

З метою вибору програмного забезпечення нами порівнювалися функціональні можливості інструментальних геоінформаційних систем MapInfo, ArcInfo та ГІС "Панорама" (розроблена фахівцями Топографічної Служби Збройних Сил Російської Федерації )

Порівняння програмного забезпечення проводилося за такими критеріями:

можливості для обробки растру – способи прив'язки растру (зокрема сканованих карт та аерознімків) та цифрового трансформування растрових зображень, методика монтування математичної основи, системи координат, розграфленн растрових зображень в растрову карту або фотоплан на район робіт;

методи створення та редагування векторної карти - організація векторної карти (критерії розподілу на шари, семантика), забезпечення підтримки прийнятих в Україні нормативних документів для умовних позначень на топографічних картах різних масштабів, підтримка та експорт графічних форматів, наявність функції автоматичної векторизації, підтримка та конвертація картографічних проекцій, склад та вигляд на екрані монітора інструментів графічного редактора електронної карти;

Зручність інтерфейсу користувача та простота освоєння системи (наявність описів та документації, необхідність засвоєння певних нових понять, наявність контекстної on-line допомоги).

Результати порівняння виявилися на користь інструментальної ГІС "Панорама", яка включає функції потужної спеціалізованої картографічної системи "Карта-2000", орієнтованої на складання та оновлення карт. Інтерактивне середовище редактора карти та редактора електронного класифікатора вдало скомпоноване для забезпечення професійної роботи користувача з картами різних масштабів.

В системній документації добре викладена методика обробки растрових зображень, чітко обумовлені вимоги до точності на етапах підготовки та опрацювання даних, зокрема до процесу сканування матеріалів для різних видів растрових зображень (карт і знімків), детально описано структуру картографічного зображення та файлову структуру карти, наведено технологію створення паспорта електронної карти на район робіт, обумовлено призначення та функціональні можливості редактора векторної карти та проілюстровано на прикладах методи управління редактором.

Технологічну схему автоматизованого методу оперативного виправлення топографічних карт з використанням інструментальної ГІС "Панорама" наведено на рис.3.

За даною схемою можна опрацьовувати карти будь-якого спеціального навантаження і наносити як зміни місцевості, так і дані розвідки, дані інженерних військ тощо.

З метою демонстрації практичного опробування запропонованої технологічної схеми нами використаний навчальний комплект топографічних карт М1:25 000 та матеріали навчального аерофотознімання, яке проводилося з метою аерофоторозвідки. Процес оперативного виправлення топографічної карти для цього набору вхідних даних полягає в нанесенні на чергову електронну карту об'єктів тактичної обстановки, які добре розпізнаються на сканованому знімку (рис.5а).

Технологією передбачено наявність електронних чергових карт на район, для якого ведеться оперативне виправлення. В нашому випадку такої карти не було, тому процедура для її складання в програмному середовищі ГІС "Панорама" введена нами в технологічну схему робіт (рис.3). Така ж процедура виконується, якщо вихідними даними для оперативного оновлення є спеціальні карти або плани на паперовому носії. Розглянемо коротко послідовність робіт по створенню растрової карти району робіт за сканованими картографічними матеріалами.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Стереотопографічний метод створення
Сучасне топографо-геодезичне виробництво потребує впровадження найбільш ефективних i високопродуктивних методів, які б замінили трудомісткі польові процеси при складанні топографічних карт i планів, та при вирішенні ін ...

Кліматичні фактори
Актуальність теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено