Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Реалізація автоматизованої методики оперативного виправлення топографічних карт засобами інструментальної ГІС "Панорама"

http://www.geomatica.kiev.ua/published/ua/fmaterials/lviv2/article24f/image010.jpg

Рис.4. Діалоги для створення паспорту електронної векторної карти.

За описаною методикою із сканованих по фрагментах карт навчального комплекту нами створена електронна карта М 1:25 000 на район. Зображення електронної карти з нанесеною ділянкою, для якої проводилася аерофоторозвідка, наведено на рис.5б.

Вихідним матеріалом для нанесення на виправлену карту тактичної обстановки слугував аерофотознімок, який (як і навчальна карта) сканувався з роздільною здатністю 300dpi (рис.5а).

Прив'язка растрового зображення аерофотознімків чи космічних знімків, в залежності від наявності вихідної інформації про знімок, в ГІС "Панорама" виконується за набором опорних точок або за елементами зовнішнього орієнтування (якщо відомі параметри фотографування – тип фотознімка і фокусна відстань). При необхідності, використовуючи пункт "Список растров" меню "Вид", можна зібрати растровий район (фотоплан) із окремих, вже опрацьованих, знімків. Знімок (рис. 5а) прив'язувався за набором опорних точок шляхом візуального переопізнання відповідних точок на растровому знімку та черговій векторній карті. Відтрансформований растр зберігається системою автоматично зі збереженням елементів трансформування, тому наступне його додавання до відкритої векторної карти району робіт забезпечує автоматичне орієнтування растру.

http://www.geomatica.kiev.ua/published/ua/fmaterials/lviv2/article24f/image013.jpg

Процедура виправлення топографічної карти передбачає внесення змін в окремий шар електронної карти (в термінах ГІС "Панорама" – користувацький шар). Користувацький шар створюється при відкритій базовій (черговій) електронній карті шляхом вибору в меню "Файл" пункту "Создать">"Пользовательскую карту". При цьому в шар користувацької карти автоматично копіюється електронний класифікатор базової карти, який в цифровому виді містить опис шарів векторної карти, коди об'єктів та їх умовні позначення, перелік стандартних семантичних характеристик об'єктів та їх значення. Умовні позначення об'єктів можуть бути представлені в двох видах: для відображення карти на дисплеї та для виводу на друкуючі пристрої чи плотер.

ГІС "Панорама" містить електронні класифікатори топографічної інформації для карт і планів масштабів 1 : 500 - 1 : 10000 і для карт масштабів 1 : 25000 - 1 : 1000000. Ці класифікатори в процесі виправлення топографічної карти використовуються для визначення складу об'єктів та виду відповідних їм умовних знаків. При складанні цифрових карт і планів спеціального призначення, якими є військові топографічні карти, в ГІС "Панорама" рекомендується створювати нові або доповнювати стандартні класифікатори для визначення виду спеціальних умовних знаків. Тому в середовищі Редактора класифікатора нами був створений електронний класифікатор спеціальних тактичних умовних знаків, які використовуються для військових топографічних карт (рис. 6).

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Паливно-енергетичний комплекс України
Прискорений соціально-економічний розвиток країни нерозривно пов'язаний з рівнем розвитку всіх галузей паливно-енергетичного комплексу, вдосконалення енергетичного балансу з обов'язковим врахуванням досягнень науково-тех ...

Планування та організація виконання комплексу топографо- геодезичних робіт на Новодністровському обєкті
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території м.Новодністровськ Черні ...

Адміністративно-територіальна реформа в Україні
Адміністративно-територіальний поділ (АТП) - найбільш виразно помітна, юридично закріплена форма регіоналізації суспільства. Він являє собою поділ території держави на адміністративно керовані частини (адміністративно-т ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено