Реалізація автоматизованої методики оперативного виправлення топографічних карт засобами інструментальної ГІС "Панорама"
Для нанесення тактичної обстановки ( об'єктами тактичної обстановки є бойові порядки противника, одиничні та групові цілі - танки, бойові машини піхоти, автомобілі, гармати, елементи інженерного обладнання - мінні поля, загородження, райони розташування військ, тощо) в процесі виправлення топографічної карти в середовищі ГІС "Панорама" необхідно виконати такі дії:
Відкрити чергову векторну карту району робіт.
Створити користувацький шар, підключивши в процесі створення файл заздалегідь cкоректованого класифікатора карти (*.rsc), що містить спеціальні умовні позначення тактичних об'єктів.
Додати до вікна карти растровий фотоплан на район аерофоторозвідки або прив'язане зображення окремого знімка.
Налагодити зображення растру у вікні документу (яскравість, контраст, масштаб відображення), для неякісного зображення можлива процедура його покращення.
Активізувати Редактор векторної карти .
Вибравши на знімку тактичний об'єкт та відповідний до типу тактичного об'єкта карт класифікатора, що містить умовне позначення, нанести об'єкт на користувацький шар карти. На рис.8а показано процес нанесення об'єкта "танк в окопі".
Продовжувати нанесення інших об'єктів, після чого вийти з Редактора карти. Користувацький шар зберігається автоматично.
Користувацький шар в наступних сеансах роботи можна відкривати як самостійний документ або разом із базовою картою, на основі якої він був створений.
На рисунку 8б відображено тематичний (користувацький шар) чергової карти з нанесеними об'єктами тактичної обстановки. На рисунку 8в показано приклад виправленого фрагменту електронної топографічної карти (спецкарта з нанесеним положенням автомобілів), яка отримана шляхом накладання листа базової карти з таблицею вибірки із користувацького шару змін.
Рис.8. Відображення окремих операцій оперативного виправлення топографічної карти за матеріалами аерофоторозвідки
Висновки
Запропонована технологія дозволяє підвищити точність нанесення змін місцевості на топографічні карти, істотно скоротити тривалість виготовлення оперативно виправленої карти, або інших спецкарт, підвищити якість робіт. Використання методів та програмного забезпечення геоінформаційних технологій надає автоматизованій методиці оперативного виправлення карт такі істотні переваги:
Стає можливою автоматизація процесів систематизації, аналізу та обліку даних про зміни місцевості та тактичної або іншої обстановки (на базі електронної карти).
Виключається процес виготовлення складального оригіналу (суміщенний з процесом нанесення змін на чергову карту).
Процес виготовлення видавничого оригіналу більше не вимагає трудомістких і рутинних операцій копіювання змін (з паперових листів складального оригіналу на пластик) і зводиться до операцій простого вибору необхідних елементів шарів електронної карти, що повинні відображатись на оперативно виправленій або іншій спец карті.
Інші цікаві матеріали
Розвиток чорної металургії в Україні
Чорна
металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин
фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого
підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б ...
Технічні культури в Україні. Основні проблеми та перспективи розвитку
Актуальність теми. Технічні культури в Україні - один з рпровідних
підкомплексів АПК України, від рівня розвитку якого залежить активність
розвитку АПК в Україні. Світове сільське господарство в останні роки зберегло
те ...
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій
Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі
супутники планети
складені
ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: ...