Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Реалізація автоматизованої методики оперативного виправлення топографічних карт засобами інструментальної ГІС "Панорама"

http://www.geomatica.kiev.ua/published/ua/fmaterials/lviv2/article24f/image015.jpg

Для нанесення тактичної обстановки ( об'єктами тактичної обстановки є бойові порядки противника, одиничні та групові цілі - танки, бойові машини піхоти, автомобілі, гармати, елементи інженерного обладнання - мінні поля, загородження, райони розташування військ, тощо) в процесі виправлення топографічної карти в середовищі ГІС "Панорама" необхідно виконати такі дії:

Відкрити чергову векторну карту району робіт.

Створити користувацький шар, підключивши в процесі створення файл заздалегідь cкоректованого класифікатора карти (*.rsc), що містить спеціальні умовні позначення тактичних об'єктів.

Додати до вікна карти растровий фотоплан на район аерофоторозвідки або прив'язане зображення окремого знімка.

Налагодити зображення растру у вікні документу (яскравість, контраст, масштаб відображення), для неякісного зображення можлива процедура його покращення.

Активізувати Редактор векторної карти .

Вибравши на знімку тактичний об'єкт та відповідний до типу тактичного об'єкта карт класифікатора, що містить умовне позначення, нанести об'єкт на користувацький шар карти. На рис.8а показано процес нанесення об'єкта "танк в окопі".

Продовжувати нанесення інших об'єктів, після чого вийти з Редактора карти. Користувацький шар зберігається автоматично.

Користувацький шар в наступних сеансах роботи можна відкривати як самостійний документ або разом із базовою картою, на основі якої він був створений.

На рисунку 8б відображено тематичний (користувацький шар) чергової карти з нанесеними об'єктами тактичної обстановки. На рисунку 8в показано приклад виправленого фрагменту електронної топографічної карти (спецкарта з нанесеним положенням автомобілів), яка отримана шляхом накладання листа базової карти з таблицею вибірки із користувацького шару змін.

http://www.geomatica.kiev.ua/published/ua/fmaterials/lviv2/article24f/image019.jpg

Рис.8. Відображення окремих операцій оперативного виправлення топографічної карти за матеріалами аерофоторозвідки

Висновки

Запропонована технологія дозволяє підвищити точність нанесення змін місцевості на топографічні карти, істотно скоротити тривалість виготовлення оперативно виправленої карти, або інших спецкарт, підвищити якість робіт. Використання методів та програмного забезпечення геоінформаційних технологій надає автоматизованій методиці оперативного виправлення карт такі істотні переваги:

Стає можливою автоматизація процесів систематизації, аналізу та обліку даних про зміни місцевості та тактичної або іншої обстановки (на базі електронної карти).

Виключається процес виготовлення складального оригіналу (суміщенний з процесом нанесення змін на чергову карту).

Процес виготовлення видавничого оригіналу більше не вимагає трудомістких і рутинних операцій копіювання змін (з паперових листів складального оригіналу на пластик) і зводиться до операцій простого вибору необхідних елементів шарів електронної карти, що повинні відображатись на оперативно виправленій або іншій спец карті.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Конденсаційні та сублімаційні процеси в атмосфері
Атмосфера являє собою повітряну оболонку навколо земної поверхні, яка бере участь в обертанні Землі. Метеорологія - це наука про атмосферу - повітряну оболонку Землі, яка оточує земну поверхню, наука про фізичні проце ...

Українські Карпати- чверть Карпатської дуги
Українські Карпати складають приблизно чверть Карпатської дуги . Перед появою Карпатської гірської дуги на поверхні планети був тривалий період, протягом якого море в цьому місці змінилось сушею . Вони складаю ...

Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено