Огляд літератури.
Зміна земельних відноси в Україні, в основі яких лежить форма власності на землю, ще не забезпечує сама по собі ефективного використання і охорони земельних ресурсів, спрямованих на запобігання не обґрунтованого вилучення земель сільськогосподарського призначення, захисту їх від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.
Але, не применшуючи ролі земельних відносин, потрібно зазначити, що це тільки перший крок аграрно-селянського відродження, перший крок до продовольчої безпеки нації охорони земельних ресурсів.
Наступним важливим кроком для досягнення поставленої мети є створення ефективної системи управління земельними ресурсами, яка би з допомогою відповідних методів, прийомів або способів забезпечила реалізацію земельної політики держави в життя. Загальний висновок з вищесказаного полягає в тому, що зміна форм власності на землю ї майно плюс ефективна система управління земельними ресурсами дадуть переконливу відповідь на проблеми раціонального використання і охорони земельних ресурсів; подальшого зростання добробуту суспільства; відродження у селян почуття дбайливого власника і господаря землі, їх приватновласницької і підприємницької психології. Розглядаючи проблеми доцільності і необхідності створення ефективної системи управління земельними ресурсами, особливої уваги заслуговує система «рамкових» законів, основою для яких є Конституція України, прийнята 28 червня 1996 року, що містить основні засади земельного ладу в державі, визначило конституційну структуру та статус органів державної влади та місцевого самоврядування.
Реформування земельних відносин в Україні базується на все сторонніх даних про землю, які містить державний земельний кадастр. Земля, виконує багато різних функцій (включаючи і функції основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та об'єкта нерухомості в народному господарстві в цілому). Є в сучасних умовах одним із важливих ресурсів і факторів функціонування економіки територій. Земельний кадастр як наука вивчає загальні відомості, принципи і закономірності формування і функціонування земельних ділянок як об'єктів земельно-правових відносин, просторового базису, головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та природного ресурсу.
Інститутом державного регулювання земельних відносин нових власників землі, землекористувачів, у тому числі орендарів, безперечно, мають бути дані земельного кадастру, на підставі яких державні органи забезпечують диференційовані ставлення плати за землю, залежно від якості земельних ділянок та їх розташування, здійснюють заходи щодо економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, відшкодування збитків власникам землі та землекористувача і втрат сільськогосподарського виробництва.
Отже, успішна реалізація земельної реформи в Україні тісно пов’язана із станом організації державного земельного кадастру, призначеного для забезпечення органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і громадян відомостями про використання земель.
Земельний кадастр, як система відомостей і документів є сукупністю земельно-кадастрової документації, матеріалів та інформацій про правовий режим земельного фонду, його розподіл серед власників землі, землекористувачів, про кількісні характеристики і народногосподарську цінність земель.
Земельний кадастр, як система організаційно-управлінських дій і заходів - це сукупність конкурентних земельно-кадастрових заходів, дій робіт з реєстрації, обліку й оцінки земельних ділянок. Отже, перш ніж розкрити напрями розвитку державного земельного кадастру, потрібно мати чітке уявлення, на які питання повинна відповісти система земельного кадастру. Постає декілька питань:
1) фіксувати визнання державного факту виникнення, існування або припинення існування земельних ділянок як об'єктів права власності та права користування і їх кадастрову оцінку;
2) враховувати всі зміни (правові, кількісні, якісні, просторові і оціночні), що стосуються конкретних земельних ділянок, власників і орендарів;
Інші цікаві матеріали
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні еколого-економічного проекту на території Вікторів
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...
Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС
Термін "Земля"
має багато визначень. Для економіста це ресурс для прискорення економічного
розвитку, для юриста частина простору від центра землі до неба з набором
різноманітних прав для визначених цілей. Для ...
Країни Балтії
У Північній Європі своєрідним
історичним розвитком, природними умовами і ресурсами, національним колоритом і
культурою виділяється трійка Прибалтійських країн (країни Балтії): Естонія,
Литва, Латвія.
Пропонуємо стисл ...