Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Охорона навколишнього середовища

У зоні розміщення господарства водна ерозія завдає значної шкоди сільському господарству.

Процеси змиву та розмиву ґрунту проявляються по всій території землекористування.

За матеріалами ґрунтового обстеження з площі сільськогосподарсь­ких угідь 291,7га, зазнають ерозії 106,4га (22,5%). Серед них слабозмиті ґрунти займають

106,4га. З метою підвищення продуктивності земель та для успішної бороть­би з водною ерозією ґрунтів проектом передбачено, запровадження комплексу організаційно-господарських, агротехнічних заходів.

До організаційно-господарських заходів відносяться уточнення спеціалізації господарства і виробничих підрозділів, уточнення структури посівних площ і протиерозійна організація території.

У зв’язку з тим, що ерозійні процеси найбільш інтенсивно проявля­ються на розораних землях, при вирощуванні сільськогосподарських культур провідне місце у боротьбі з водною ерозією належить агротех­нічним протиерозійним заходам.

При виконанні сільськогосподарських робіт всі види обробітку ґрунту на схилах крутизною більше І° передбачено проводити впоперек схилу. На схилах складної форми напрямок обробітку ґрунту повинен ма­ксимально наближатись до напрямку горизонтами місцевості. Такий об­робіток запобігає стіканню води і змиву ґрунту на схилах крутизною до 3° та являється самостійним заходом боротьби з водною ерозією.

Досить ефективним агротехнічним прийомом регулювання поверх­невого стоку являється безвідповідальне розпушування ґрунту, при якому на пове­рхні залишається біля 80% стерні, ґрунти менш розпилюються, добре розпушування. Встановлено, що при осінньому обробітку ґрунту із збереженням стерні потужність снігового покриву в кінці зими звичайно в 1,5-2 рази більша, ніж після оранки.

Для глибокого плоскорізного обробітку застосовують плоскорізи, глибокорозпушувач КПГ-250, КПГ-2-150, ГПГ-2,2 (на глибину до 30 см).

Неглибоке плоскорізне розпушування здійснюється культиваторами плоскорізами КПГ-2,2, КПС-3,8, КПШ-9.

Добре зарекомендувало себе поєднання плоскорізного обробітку із щілюванням, що приводить до значного збільшення запасів вологи в ґрунті, запобігає утворенню поверхневого стоку. Застосовують для цього комбіноване знаряддя ЩПН-2,5; з допомогою якого одночасно здійсню­ється плоскорізне розпушування, щілювання і боронування.

Поверхневий обробіток ґрунту під озимі культури

сприяє на­копиченню і зберіганню вологи в ґрунті, одержанню дружних сходів ози­мих та запобігає ерозії ґрунту.

Під сільськогосподарські культури, що розміщуються на еродованих ґрунтах передбачається внесення підвищених доз мінеральних добрив. Норми їх збільшуються на слабозмитих ґрунтах на 20-25%, середньозмитих - на 30-40%, на сильнозмитих на 40-50% в порівнянні з незмитими аналогічними ґрунтами.

В інтенсивних польових сівозмінах

з зизооким насиченням просап­ними культурами норми органічних добрив збільшуються, а в грунтозахисних, де компенсація

передбачається використанням багаторічних трав - зменшуються.

У підвищенні продуктивності сільськогосподарських культур на еродованих

землях велике значення мають якість посівного матеріалу, строки, способи, норму висіву і глибина загортання насіння.

Норма висіву на схилових землях збільшується на 10%. Сівбу ярих проводять у більш ранні строки вузькорізним чи перехресним способом, на еродованих ґрунтах особливо на схилах південної експозиції насіння загортають на 1-2 см глибше, ніж на незмитих ґрунтах.

З метою створення на схилових землях постійного травостою широ­ко запроваджуються проміжні посіви, посіви сидеральних культур, а та­кож

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Місце та значення металургійного комплексу в економіці країни
Обрана тема є актуальною і важливою складовою економічної діяльності будь якої держави світу, звісно Україна не є виключенням. Продукція металургійного комплексу є основою індустріалізації національної економічної систем ...

Гірські зледеніння Азії ґенеза, географія, прогноз розвитку
Актуальність теми. Гірські льодовики - льодовики в горах. Характерна їх особливість - наявність чітко виражених областей живлення, тобто фірнових басейнів, у межах яких відбувається накопичення снігу та подальше його пе ...

Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні еколого-економічного проекту на території Вікторів
Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено