Охорона навколишнього середовища
У зоні розміщення господарства водна ерозія завдає значної шкоди сільському господарству.
Процеси змиву та розмиву ґрунту проявляються по всій території землекористування.
За матеріалами ґрунтового обстеження з площі сільськогосподарських угідь 291,7га, зазнають ерозії 106,4га (22,5%). Серед них слабозмиті ґрунти займають
106,4га. З метою підвищення продуктивності земель та для успішної боротьби з водною ерозією ґрунтів проектом передбачено, запровадження комплексу організаційно-господарських, агротехнічних заходів.
До організаційно-господарських заходів відносяться уточнення спеціалізації господарства і виробничих підрозділів, уточнення структури посівних площ і протиерозійна організація території.
У зв’язку з тим, що ерозійні процеси найбільш інтенсивно проявляються на розораних землях, при вирощуванні сільськогосподарських культур провідне місце у боротьбі з водною ерозією належить агротехнічним протиерозійним заходам.
При виконанні сільськогосподарських робіт всі види обробітку ґрунту на схилах крутизною більше І° передбачено проводити впоперек схилу. На схилах складної форми напрямок обробітку ґрунту повинен максимально наближатись до напрямку горизонтами місцевості. Такий обробіток запобігає стіканню води і змиву ґрунту на схилах крутизною до 3° та являється самостійним заходом боротьби з водною ерозією.
Досить ефективним агротехнічним прийомом регулювання поверхневого стоку являється безвідповідальне розпушування ґрунту, при якому на поверхні залишається біля 80% стерні, ґрунти менш розпилюються, добре розпушування. Встановлено, що при осінньому обробітку ґрунту із збереженням стерні потужність снігового покриву в кінці зими звичайно в 1,5-2 рази більша, ніж після оранки.
Для глибокого плоскорізного обробітку застосовують плоскорізи, глибокорозпушувач КПГ-250, КПГ-2-150, ГПГ-2,2 (на глибину до 30 см).
Неглибоке плоскорізне розпушування здійснюється культиваторами плоскорізами КПГ-2,2, КПС-3,8, КПШ-9.
Добре зарекомендувало себе поєднання плоскорізного обробітку із щілюванням, що приводить до значного збільшення запасів вологи в ґрунті, запобігає утворенню поверхневого стоку. Застосовують для цього комбіноване знаряддя ЩПН-2,5; з допомогою якого одночасно здійснюється плоскорізне розпушування, щілювання і боронування.
Поверхневий обробіток ґрунту під озимі культури
сприяє накопиченню і зберіганню вологи в ґрунті, одержанню дружних сходів озимих та запобігає ерозії ґрунту.
Під сільськогосподарські культури, що розміщуються на еродованих ґрунтах передбачається внесення підвищених доз мінеральних добрив. Норми їх збільшуються на слабозмитих ґрунтах на 20-25%, середньозмитих - на 30-40%, на сильнозмитих на 40-50% в порівнянні з незмитими аналогічними ґрунтами.
В інтенсивних польових сівозмінах
з зизооким насиченням просапними культурами норми органічних добрив збільшуються, а в грунтозахисних, де компенсація
передбачається використанням багаторічних трав - зменшуються.
У підвищенні продуктивності сільськогосподарських культур на еродованих
землях велике значення мають якість посівного матеріалу, строки, способи, норму висіву і глибина загортання насіння.
Норма висіву на схилових землях збільшується на 10%. Сівбу ярих проводять у більш ранні строки вузькорізним чи перехресним способом, на еродованих ґрунтах особливо на схилах південної експозиції насіння загортають на 1-2 см глибше, ніж на незмитих ґрунтах.
З метою створення на схилових землях постійного травостою широко запроваджуються проміжні посіви, посіви сидеральних культур, а також
Інші цікаві матеріали
Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період
формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних
досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів
розміще ...
Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній
територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування.
Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...
Економіко-географічна характеристика Республіки Індонезії
Назва
"Індонезія" є складовим і походить від топоніма "Індія"
(лат. Indus) В поєднанні з похідним від грецького слова "несос"
(греч. нῆупт
- острів), Буквально "Острівна Індія&q ...