Флористичний аналіз Волинського Полісся
Синантропні види включають до свого складу різні групи рослин. Сюди належить 74 види інтродуцентів, 269 видів культиватів, а також до ЗО видів адвентивних рослин. Останні синантропами можна рахувати лише частково.
За життєвими формами у флорі переважають абсолютно трави. їх налічується 1233 види або понад 82 % видового складу флори. Поруч з ними ростуть 104 види дерев, 148 - кущів, 15 - чагарничків та напівкущиків (В.К.Терлецький та ін., 1995). За наведеним вище переліком, до складу флори області разом з інтродуцентами та культиватами входить 1525 видів судинних рослин, які об'єднуються у 654 роди і 142 родини.
Трав'янисті види належать переважно до криптофітів (617 видів або 41 %) та терофітів (409 видів або 29,4 %). Порівняно багато представлені у складі флори гідрофіти (52 види або 3,7 %), що пов'язано з обводненістю значної частини території області.[2] Більша частина місцевих рослин є літньозеленими (1358 видів або 89 %). Лише 58 видів є зимовозеленими. Серед них чимало реліктів давньої арктоальпійської флори: брусниця, зимолюбка, вовчі ягоди пахучі тощо. У складі флори є 50 видів ефемероїдів і 4 види ефемерів. Видовий склад судинних рослин має значне господарське використання. Видів з особливими декоративними властивостями нараховується 389. Серед лікарських рослин налічується 252 види, медоносних - 154, кормових - 138, технічних - 107. Судинні рослини присутні у складі флори з неоднаковою частотою трапляння. Більшість із них (987 видів або 65,8 %) є типовими для місцевої флори і зустрічаються в певних рослинних угрупованнях та геоботанічних районах. Поодиноко трапляються близько 80 видів, які прив'язані до вузьких екологічних ніш. Рідкісні та зникаючі види у складі флори налічують 92 види (6,1 %), з яких 52 види занесено до Червоної книги України.
Інші цікаві матеріали
Експортний потенціал регіонів України
Активна
зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової
трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток
експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...
АПК Північного Кавказу
До складу Північно-Кавказького
економічного району входять: Ростовська область. Краснодарський і
Ставропольський краї, республіки Адигея, Дагестан, Кабардино-Балкарська,
Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія - Аланія, Ін ...
Адміністративно-територіальна реформа в Україні
Адміністративно-територіальний поділ (АТП) - найбільш виразно помітна,
юридично закріплена форма регіоналізації суспільства. Він являє собою поділ
території держави на адміністративно керовані частини
(адміністративно-т ...