Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Визначення питомої ваги твердої фази

Спосіб І. Циліндричний метод.

Хід роботи.

1.

У ґрунт з непорушною структурою врізати металевий циліндр 10 см і об'ємом 1 дм .

2.

Відкопати ґрунт навколо циліндра, обережно відрізати його знизу і вийняти циліндр.

3.

Обережно обрізати ґрунт , що виступає з циліндра, в рівень з його краями.

4.

Циліндр треба закрити кришкою так, щоб ґрунт не висипався з нього. Після цього циліндр з ґрунтом треба зважити.

5.

Зважити порожній циліндр разом з кришкою.

6.

З ґрунту, що досліджується, взяти зразок для визначення вологості.

7.

Знаючи вагу порожнього циліндра і вагу його із ґрунтом розрахувати вагу взятого об'єму ґрунту.

8.

Знаючи вологість ґрунту, обчислити вагу абсолютно сухого ґрунту.

9.

Обчислити об'ємну вагу ґрунту за формулою В=Р1:V де

Р – вага абсолютно сухого ґрунту

V – об’єм циліндра

D – об’ємна маса ґрунту.

Спосіб ІІ. Метод парафінування.

1.

З ґрунту непорушної структури визначають у вигляді кулі чи іншої форми розміром 5на5 і зважують і зважують на технічній вазі.

2.

Готують розтоплений парафін.

3.

Шматок ґрунту то однією то іншою стороною занурюють у парафін з метою створення парафінової плівки на поверхні ґрунту. Після утворення 5-Ю шарів парафіну ґрунт з парафіновою плівкою охолоджують і зважують.

4.

По різниці між вагою ґрунту з парафіном та вагою ґрунту до парафінування визначають вагу парафіну. Для знаходження об'єму, зайнятого парафіном(W), треба вагу парафіну розділити на питому вагу(Р), що = 0,89

5.

об'єм за парафінованого зразка ґрунту визначають зануренням у мірний циліндр з водою, внаслідок чого рівень води у ньому піднімається. По різниці рівнів води визначають об'єм за парафінованого зразка ґрунту (Wгр+Wпар).

6.

Віднімаємо від знайденої величини об'єму ґрунту з парафіном об'єм парафіну і знаходимо об'єм ґрунту (Wгр). Wгр =( Wгр+Wпар)-Wпар.

7.

Шляхом ділення ваги зразка ґрунту на об'єм ґрунту визначають об'ємну вагу його(У) при даній вологості. Vгр=m:Wгр (г/cм).

8.

Щоб привести об'ємну вагу ґрунту з непорушеною будовою на об'ємну вагу абсолютно сухого ґрунту треба отриману об'ємну вагу помножити на коефіцієнт вологості Кв. Кв=100:100+А де А-вологість зразка ґрунту.

III

.

Визначення загальної пористості ґрунту. Теоретичні відомості

Пористість ґрунту

- це загальний сумарний об'єм ґрунтових пор, заповнених водою або повітрям.

Пористість виражається у відсотках до загального об'єму ґрунту, тому для її обчислення треба мати, як об'ємну так і питому вагу ґрунту.

Пористість відображає щільність упаковки частинок у породі і характеризується відношенням об'єму всіх порожнин(V) до всього об'єму породи (V) n=Vn/V=l-m=l-p2=(P-P)/P2.

Пористість визначають, як частку від одиниці або у відсотках, приймаючи весь об'єм досліджуваного взірця ґрунту за 100%.На практиці для більшої зручності користуються не абсолютним значенням пористості, а також званим коефіцієнтом пористості (е) e=n/m=n/l(l-n).

Пористість визначають, як частку від одиниці або у відсотках, приймаючи весь об'єм досліджуваного взірця ґрунту за 100%. На практиці для більшої зручності користуються не абсолютним значенням пористості, а так званим коефіцієнтом.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...

Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

Соціальна інфраструктура України
Розвиток продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними показниками: - величина валового суспільного продукту; - національний доход; - частка національного доходу для споживання та н ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено