Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Визначення питомої ваги твердої фази

Спосіб І. Циліндричний метод.

Хід роботи.

1.

У ґрунт з непорушною структурою врізати металевий циліндр 10 см і об'ємом 1 дм .

2.

Відкопати ґрунт навколо циліндра, обережно відрізати його знизу і вийняти циліндр.

3.

Обережно обрізати ґрунт , що виступає з циліндра, в рівень з його краями.

4.

Циліндр треба закрити кришкою так, щоб ґрунт не висипався з нього. Після цього циліндр з ґрунтом треба зважити.

5.

Зважити порожній циліндр разом з кришкою.

6.

З ґрунту, що досліджується, взяти зразок для визначення вологості.

7.

Знаючи вагу порожнього циліндра і вагу його із ґрунтом розрахувати вагу взятого об'єму ґрунту.

8.

Знаючи вологість ґрунту, обчислити вагу абсолютно сухого ґрунту.

9.

Обчислити об'ємну вагу ґрунту за формулою В=Р1:V де

Р – вага абсолютно сухого ґрунту

V – об’єм циліндра

D – об’ємна маса ґрунту.

Спосіб ІІ. Метод парафінування.

1.

З ґрунту непорушної структури визначають у вигляді кулі чи іншої форми розміром 5на5 і зважують і зважують на технічній вазі.

2.

Готують розтоплений парафін.

3.

Шматок ґрунту то однією то іншою стороною занурюють у парафін з метою створення парафінової плівки на поверхні ґрунту. Після утворення 5-Ю шарів парафіну ґрунт з парафіновою плівкою охолоджують і зважують.

4.

По різниці між вагою ґрунту з парафіном та вагою ґрунту до парафінування визначають вагу парафіну. Для знаходження об'єму, зайнятого парафіном(W), треба вагу парафіну розділити на питому вагу(Р), що = 0,89

5.

об'єм за парафінованого зразка ґрунту визначають зануренням у мірний циліндр з водою, внаслідок чого рівень води у ньому піднімається. По різниці рівнів води визначають об'єм за парафінованого зразка ґрунту (Wгр+Wпар).

6.

Віднімаємо від знайденої величини об'єму ґрунту з парафіном об'єм парафіну і знаходимо об'єм ґрунту (Wгр). Wгр =( Wгр+Wпар)-Wпар.

7.

Шляхом ділення ваги зразка ґрунту на об'єм ґрунту визначають об'ємну вагу його(У) при даній вологості. Vгр=m:Wгр (г/cм).

8.

Щоб привести об'ємну вагу ґрунту з непорушеною будовою на об'ємну вагу абсолютно сухого ґрунту треба отриману об'ємну вагу помножити на коефіцієнт вологості Кв. Кв=100:100+А де А-вологість зразка ґрунту.

III

.

Визначення загальної пористості ґрунту. Теоретичні відомості

Пористість ґрунту

- це загальний сумарний об'єм ґрунтових пор, заповнених водою або повітрям.

Пористість виражається у відсотках до загального об'єму ґрунту, тому для її обчислення треба мати, як об'ємну так і питому вагу ґрунту.

Пористість відображає щільність упаковки частинок у породі і характеризується відношенням об'єму всіх порожнин(V) до всього об'єму породи (V) n=Vn/V=l-m=l-p2=(P-P)/P2.

Пористість визначають, як частку від одиниці або у відсотках, приймаючи весь об'єм досліджуваного взірця ґрунту за 100%.На практиці для більшої зручності користуються не абсолютним значенням пористості, а також званим коефіцієнтом пористості (е) e=n/m=n/l(l-n).

Пористість визначають, як частку від одиниці або у відсотках, приймаючи весь об'єм досліджуваного взірця ґрунту за 100%. На практиці для більшої зручності користуються не абсолютним значенням пористості, а так званим коефіцієнтом.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради
У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки ринкового ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено