Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Визначення питомої ваги твердої фази

Наявність в ґрунті пор визначає такі важливі властивості ґрунту, як вода і повітропроникність. По ґрунтових порах відбувається пересування ґрунтових розчинів, в ґрунтових порах живуть мікроорганізми.

Характер ґрунтових пор неоднаковий. Поряд з великими некапілярними порами в ґрунті є дрібні капілярні пори. По некапілярних порах в ґрунті відбувається в основному газообмін. Вони найчастіше заповнені повітрям. Вода по таких порах рухається тільки під дією сили тяжіння в напрямку зверху вниз.

Капілярні

пори заповнені, як повітрям так і водою. Рух води в них відбувається в любому напрямку під дією переважно капілярних сил.

У зв'язку з цим розрізняють 3 види пористості:

1. Загальну.

2. Некапілярну.

3. Капілярну.

Загальна пористість

ґрунтів коливається у межах 30-35% і навіть 60%. З агрономічної точки зору бажано, щоб на частку некапілярних пор припадало приблизної 1/3 сумарного об’єму пор і 2/3 на частку капілярних. При цьому забезпечується близький до оптимального, відповідний режим ґрунту.

Хід роботи

Розраховують загальну пористість ґрунту за формулою P=(d-d0):d*100% де Р – пористість d0 – об'ємна вага питома вага твердої фази. Знаючи загальну пористість шпунтую і його вологість можна обрахувати пористість аерації. (Раер.)- забезпеченість ґрунту, повітрям, що виражає в об'ємних відсотках за формулою :Paep.=(P-An)d0. де Р – загальна пористість ґрунту(%) А-польова вологість ґрунту(%) do – об’ємна вага (гр./см).

Висновок:

На даній роботі я ознайомилась з методикою та визначенням об'ємної ваги і питомої ваги твердої фази ґрунту, його пористість, дізналась про рух води по капілярних порах. Освоїла циліндричний метод визначення об'ємної ваги ґрунту і метод парафінування. Було досить цікаво і я буду використовувати при першій же можливості.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради
У наш час, мабуть, вже мало кого може здивувати інформація про недостатність коштів місцевого бюджету на проведення різноманітних робіт. Проблеми, пов’язані з розірванням кола постійної недостатності наявних бюдже ...

Особливості розміщення та основні проблеми та перспективи розвитку важкого машинобудування України
Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості світу, за вартістю продукції та занятих працівників посідає перше місце. Машинобудування як галузь  промисловості виникла в XVIII столітті. Винахід прядильно ...

Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено