Визначення питомої ваги твердої фази
Наявність в ґрунті пор визначає такі важливі властивості ґрунту, як вода і повітропроникність. По ґрунтових порах відбувається пересування ґрунтових розчинів, в ґрунтових порах живуть мікроорганізми.
Характер ґрунтових пор неоднаковий. Поряд з великими некапілярними порами в ґрунті є дрібні капілярні пори. По некапілярних порах в ґрунті відбувається в основному газообмін. Вони найчастіше заповнені повітрям. Вода по таких порах рухається тільки під дією сили тяжіння в напрямку зверху вниз.
Капілярні
пори заповнені, як повітрям так і водою. Рух води в них відбувається в любому напрямку під дією переважно капілярних сил.
У зв'язку з цим розрізняють 3 види пористості:
1. Загальну.
2. Некапілярну.
3. Капілярну.
Загальна пористість
ґрунтів коливається у межах 30-35% і навіть 60%. З агрономічної точки зору бажано, щоб на частку некапілярних пор припадало приблизної 1/3 сумарного об’єму пор і 2/3 на частку капілярних. При цьому забезпечується близький до оптимального, відповідний режим ґрунту.
Хід роботи
Розраховують загальну пористість ґрунту за формулою P=(d-d0):d*100% де Р – пористість d0 – об'ємна вага питома вага твердої фази. Знаючи загальну пористість шпунтую і його вологість можна обрахувати пористість аерації. (Раер.)- забезпеченість ґрунту, повітрям, що виражає в об'ємних відсотках за формулою :Paep.=(P-An)d0. де Р – загальна пористість ґрунту(%) А-польова вологість ґрунту(%) do – об’ємна вага (гр./см).
Висновок:
На даній роботі я ознайомилась з методикою та визначенням об'ємної ваги і питомої ваги твердої фази ґрунту, його пористість, дізналась про рух води по капілярних порах. Освоїла циліндричний метод визначення об'ємної ваги ґрунту і метод парафінування. Було досить цікаво і я буду використовувати при першій же можливості.
Інші цікаві матеріали
Рекогностування полігонометричних ходів
Рекогностування полігонометричних ходів — це
уточнення проекту ходів на місцевості і остаточний вибір місць закладання
пунктів.
При рекогностуванні перевіряють взаємну видимість
між пунктами і якщо вона відсутня, зді ...
Конденсаційні та сублімаційні процеси в атмосфері
Атмосфера являє собою повітряну оболонку навколо земної поверхні, яка
бере участь в обертанні Землі.
Метеорологія - це наука про атмосферу - повітряну оболонку Землі, яка оточує
земну поверхню, наука про фізичні проце ...
Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан
і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його
населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями.
Демографія
- це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...