Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою

Згідно наукових розробок вказано основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою, а саме види документації із землеустрою; нормативні акти, згідно з якими розробляється документація із землеустрою; склад і зміст документації із землеустрою; склад і зміст проекту Загальнодержавної програми використання та охорони земель; склад і зміст схем землеустрою й техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень; склад і зміст проектів землеустрою шодо організаціїй встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохо­ронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; склад і зміст проектів землеустрою щодо формування земель кому­нальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів; склад і зміст проекту землеустрою щодо створення нових землево­лодінь та землекористувань сільськогосподарських підприємств; склад і зміст проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь; склад і зміст проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів; склад і зміст проектів землеустрою щодо організації території зе­мельних часток (паїв); робочі проекти землеустрою щодо рекультивації порушених земель; робочі проекти землювання малопродуктивних угідь; робочі проекти створення захисних лісових насаджень; робочі проекти протиерозійних гідротехнічних споруд; робочі проекти освоєння солонцюватих земель; технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж зе­мельної ділянки в натурі (на місцевості); технічна документація із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку; оформлення документації із землеустрою; проекти землеустрою; робочі проекти землеустрою; оформлення текстових матеріалів; оформлення графічних матеріалів.

Земельний кодекс України і Закон України "Про землеустрій", крім мети і завдань землеустрою, розкривають також і зміст землеустрою.

Суть землеустрою полягає у розробці, складанні, розгляді й затверд­женні землевпорядної документації, внесенні змін до неї, перенесенні про­ектних елементів проектів на місцевість, здійсненні авторського нагляду за виконанням проектів, проведенні топографо-геодезичних, картографічних, ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень. Землеустрій має здійснюва­тися з дотриманням вимог, визначених у чинному законодавстві України.

За своїм змістом землеустрій здійснюється, як правило, у декілька послідовних стадій, що включають збір, вивчення і систематизацію матеріа­лів, різного роду вишукування й обстеження, розробку, погодження та затвердження програм, схем, проектів, технічної документації.

Документація із землеустрою розробляється на підставі й у відповідності з нормативно-правовими актами, які встановлюють норми і правила вико­нання робіт із землеустрою, їхній склад та зміст.

Фундаментальними нормативними актами є кодекси і закони України, постанови Кабінету Міністрів України, нормативні акти Держкомзему України, а також порядки, стандарти та методичні рекомендації.

У методичних рекомендаціях узагальнено склад, зміст і порядок офор­млення документації із землеустрою.

Законом України "Про землеустрій" визначено види документації із землеустрою. Документація із землеустрою розробляється у вигляді програм, схем, проектів, спеціальних тематичних карт, атласів, технічної докумен­тації.

Програми:

· загальнодержавні програми використання та охорони земель;

· регіональні програми використання та охорони земель адмі­ністративно-територіальних одиниць;

Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень

Проекти землеустрою щодо (що): встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень; організації й встановлення меж територій природно-запо- відного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздо­ ровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; формування земель комунальної власності територіальних громад, проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів; відведення земельних ділянок; створення нових і впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань; забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни і впорядкування угідь; впорядкування території населених пунктів;

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує суперечність: між власником землі та органами ...

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках. Потрібно відзначити: якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено