Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою

Визначають і аналізують земельний фонд, розподіл земель за кате­горіями, власниками й користувачами землі та склад земельних угідь у них.

У завданні вказуються: об'єкт робіт, розробник схеми, найменування субпідрядних наукових і проектних організацій, термін розробки та здій­снення схеми; потреба в земельних ресурсах окремих галузей виробництва, транспорту, населених пунктів, природоохоронних, рекреаційних, оздоровчих об'єктів; передбачені цільовими програмами капіталовкладення на охорону, осво­єння, меліорацію земель, поліпшення земельних угідь.

Схема землеустрою містити природні та економічні умови регіону; перспективи щодо використання й охорони земель; обґрунтування пропозицій щодо вдосконалення земельних відносин; організація раціонального використання та охорони земель;перерозподіл земель з урахуванням потреби сільського, лісового, вод­ного господарства; забезпечення розвитку населених пунктів, територій оздоровчого, рек­реаційного, історико-культурного призначення, природно-заповідного фон­ду та іншого природоохоронного призначення; забезпечення в земельних ресурсах промисловості, транспорту, зв'язку тощо;обсяг землеохоронних робіт;потреба у капіталовкладеннях на здійснення заходів;розподіл обсягів робіт та капіталовкладень по роках;джерела фінансування;виконавці передбачених заходів:еколого-економічна ефективність схеми.

Проекти землеустрою щодо організації й встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення,оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення повинні містити:

  • завдання, затверджене замовником;
  • вихідну інформацію, необхідну для розроблення проекту.

Розроблення проектів землеустрою передбачає проведення підготовчих робіт, що включають вивчення та аналіз, обґрунтування необхідності створення або оголошення території при­родно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреа­ційного та історико-культурного призначення; планово-картографічних матеріалів із визначенням обсягів польових і камеральних робіт з їх оновлення; земельно-облікової документації; матеріалів відведення земель у межах відповідної території природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; містобудівної документації; проектної документації з питань охорони навколишнього природного середовиша, збереження об'єктів культурної спадщини;

іншої документації, необхідної для розроблення проекту землеустрою; визначення режиму території, у тому числі охоронних зобов'язань та обмежень на використання земельної ділянки.

У проекті землеустрою визначаються функціональна організація території природно-заповідного фонду, ін­шого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культур­ного призначення; місце розташування і розміри земельних ділянок, їхні власники й землекористувачі, у тому числі орендарі; режим використання та охорони території природно-заповідного фонду й іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарні) охорони), рекреаційного та історико-культур­ного (охоронні зони) призначення; межі земельних ділянок, включених до складу територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, щодо використання яких встановлено обмеження (обтяження), у розрізі землевласників і землекористувачів; розмір охоронної зони.

Проекти землеустрою складаються із:

  • завдання та виконання робіт;
  • пояснювальної записки;
  • погодження меж із власниками і користувачами суміжних земельних ділянок;
  • короткого опису виконаних робіт;
  • складу земель за угіддями, власниками та користувачами земельних ділянок;
  • графічних матеріалів — плану території у масштабі, який дає змогу відобразити всі елементи проекту: зовнішню межу, номери межових знаків, міри ліній, назви власників і користувачів суміжних земельних ділянок, межі та площі земель, які включаються до території без їх вилучення;
  • креслення перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) і межі земельних ділянок, щодо використання яких встановлено обмеження (обтяження);
  • матеріалів погодження та затвердження проектів — акта польового обстеження і погодження меж;
  • висновків про погодження проекту;
  • рішення про затвердження проекту землеустрою та встановлення обме­жень (обтяжень) щодо використання земельних ділянок.
Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...

Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва торгової точки
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадастр ...

Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відом ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено