Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою

При обґрунтуванні проектних рішень щодо створення нових зем­леволодінь та землекористувань сільськогосподарських підприємств про­водять: визначення оптимального розміру землекористувань; формування й розміщення землекористувань; розміщення господарських центрів; установлення (поновлення) меж землекористувань; установлення видів, площ і співвідношення угідь у складі землекорис­тувань;складання схеми внутрішньогосподарської організації території; обґрунтування екологічних обмежень у використанні земель. Оптимальним є такий розмір сільгосппідприємства, який у певних природно-економічних умовах забезпечує найвищий вихід продукції й при­буток при найменших затратах праці та коштів.

Крім визначення оптимальних розмірів сільгосппідприємства, за цим же критерієм можна встановити оптимальні розміри виробничих підрозділів рослинництва — сівозмін: розміщення земельних масивів виробничих підрозділів і господар­ських центрів: внутрішньогосподарських доріг; масивів сільськогосподарських угідь; загальної системи організації сівозмін та устрою їхньої території; обґрунтування екологічних обмежень у використанні земель.

Обґрунтування проектних рішень щодо впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань сільськогосподарських підприємств.

Недоліки землекористувань — незручності в розміщенні земельних масивів сільськогосподарських підприємств, що негативно впливають на еко­номіку та організацію виробництва, використання землі. До них належать нераціональний розмір землекористувань; нераціональна структура угідь у складі землекористування; черезсмужжя; вкраплення; далекоземелля; ламаність меж і вклинювання; ерозійно небезпечне розташування меж землеволодінь.

Обґрунтування проектних рішень щодо формування і створення землекористувань фермерських господарств.

Землі фермерського господарства можуть складатися із земельної ділянки, яка належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; земельних ділянок, що належать громадянам — членам фермерського господарства на праві власності; земельної ділянки, яку використовує фермерське господарство на умо­вах оренди; розгляд проектних рішень та затвердження проекту землеустрою.

При розгляді проектних рішень узгоджують спірні питання щодо меж, площ і

складу земельних угідь майбутніх господарств: здійснення проекту землеустрою;

авторський нагляд за здійсненням проекту землеустрою.

Склад проекту землеустрою:

· землевпорядні вишукування;

· пояснювальна записка і графічні матеріали до проекту;

· технічний звіт щодо перенесення проекту землеустрою в натуру (на місцевість).

Землевпорядні вишукування включають збір, систематизацію й аналіз економічних показників сільськогоспо­дарського підприємства, наявність і розміщення поголів'я тварин, їхню продуктивність; структуру посівних площ та урожайність сільськогосподарських культур; вивчення земельно-облікових даних; аналіз планово-картографічних матеріалів;

вивчення раніше розроблених проектів роздержавлення і паювання земель, проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), матеріалів реорганізації сільськогосподарських підприємств; польове обстеження сільськогосподарських та інших угідь.

Проектування нових та реконструкцію діючих виробничих центрів, господарських дворів, будівель і споруд при розробці проектів землеустрою сільськогосподарських підприємств різних форм господарювання та влас­ності на землю, фермерських і особистих селянських господарств здій­снюють відповідно до Державних будівельних норм України "Генеральні плани сільськогосподарських підприємств" (ДБН Б.2,4-3-95).

Організація землеволодінь та землекористувань із виділенням сіво­зміни, виходячи з екологічних і економічних умов, формування інженерної та соціальної інфраструктури включає організацію угідь, організацію ріллі, розміщення багаторічних насаджень, організацію кормових угідь, розміщення захисних лісових насаджень, розміщення польових шляхів, розміщення польових станів та джерел польового водозабезпечення.

Визначення типів і видів сівозмін здійснюють з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва:

  • Складання схем чергування сільськогосподарських культур у сіво­зміні проводять згідно з рекомендаціями наукових установ.
  • Проектування полів сівозміни.
  • Перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих полів сіво­змін.
  • Еколого-економічне обґрунтування проекту.
  • Погодження, експертиза та затвердження проекту.
Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Інші цікаві матеріали

Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів розміще ...

Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

Господарство Росії
Росія має значний економічний потенціал, що становить майже 60 % колишньо­го економічного потенціалу СРСР. Проте за рівнем економічного розвитку країна посідає 25-27 місце в світі. Для господарства Російської Федерації ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено