Основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою
струмки, канали, лісосмуги, шляхи, шляхові споруди, паркани, огорожі, фасади будівель та інші лінійні споруди і рубежі тощо), межові знаки можна не встановлювати. Власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов'язані дотримуватися меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка.
Межові знаки здають за актом під нагляд на зберігання власникам землі та землекористувачам, у тому числі орендарям.
Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку, включає:
· пояснювальну записку;
· технічне завдання на складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку;
· копії заяв фізичних або клопотання юридичних осіб;
- матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений за результатами кадастрового знімання;
- рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність чи надання в користування, у тому числі на умовах оренди;
- акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
- акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
- кадастровий план земельної ділянки;
- перелік обмежень прав на земельну ділянку та наявні земельні сервітути.
Документацію із землеустрою розробляють у вигляді програм, схем, проектів, спеціальних тематичних карт і атласів, технічної документації. Документація містить текстові та графічні матеріали.
Текстові матеріали включають пояснювальні записки до загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель, текст проекту програми, додатки у вигляді таблиць, графіків і схем, а також пояснювальні записки до схем та проектів землеустрою, технічної документації.
Проект землеустрою розробляють на основі вихідних даних і завдання на проектування.
Розділи проектів належить розробляти у складі та обсязі, достатньому для обґрунтування проектних рішень, визначення обсягів основних робіт, потреб в обладнанні, матеріальних, паливно-енергетичних, трудових та інших ресурсах.
До складу проекту не входять матеріали інженерних вишукувань. Ці матеріали (крім технічних звітів по інженерних вишукуваннях, один примірник яких передається замовникові) зберігаються у проектувальника згідно з вимогами нормативних документів і можуть бути надані замовникові в тимчасове користування за його вимогою.
Проектна документація, розроблена субпідрядними проектувальниками, використовується генеральним проектувальником при складанні пояснювальної записки та інших розділів проекту, який подається на експертизу й затвердження, і включається до складу матеріалів, що передаються замовникові.
За необхідності виконання науково-дослідних, експериментальних робіт у процесі проектування та будівництва у матеріалах проекту потрібно наводити їхній перелік зі стислою характеристикою й обґрунтуваннями необхідності їх виконання.
Генеральний проектувальник несе відповідальність за якість, техніко-економічний та екологічний рівні проекту в цілому, субпідрядний проектувальник — за якість, техніко-економічний і екологічний рівні розділів проекту, які він розробляє.
Робочий проект є суміщеною стадією проектування й призначений до погодження, затвердження проектної документації, а також для будівництва об'єкта.
Робочий проект виконують на основі затверджених проектів землеустрою, державних програм використання та охорони земель або погоджених передпроектних пророблень, завдання на проектування, вихідних даних і технічних умов на підключення до джерел інженерного забезпечення.
Робочий проект складається з пояснювальної записки із техніко-еко-номічними показниками і робочих креслень, кошторисної документації та розділу організації робіт. Пояснювальну записку можна викладати на аркушах загальних даних відповідних розділів робочого проекту.
Документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру підлягають державній експертизі згідно із Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації".
Інші цікаві матеріали
Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф
освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного
етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна
вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...
Природні енергоресурси та їх використання
Природа багата
на енергоресурси. Їх раціональне використання дає можливість отримувати
відносно дешеву електроенергію, яка є менш небезпечною, ніж, наприклад, атомне
паливо і т.п. Однак, нераціональне і необачне викори ...
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...