Концептуальні підходи до розробки проектів землеустрою сільських рад
Значне місце в раціональному використанні та охороні земель, збереженні агроландшафтів, їх впорядкуванні належить землеустрою - основному дієвому механізмові в управлінні земельними ресурсами. В умовах земельної реформи істотно ускладнюються і змінюються завдання землеустрою, його зміст. Це спонукає до пошуків наукових підходів щодо розробки нових видів проектної землевпорядної документації, перш за все проектів землеустрою сільських рад. Порівняно із загальнодержавними регіональними програмами з використання та охорони земель, схемами землеустрою адміністративних районів, розробка проектів (схем) землеустрою сільських рад дає можливість регулювати земельні відносини, створювати передумови для оптимізованого землекористування та запроваджувати природоохоронні і ґрунтозахисні заходи на місцевому рівні.
Організація сталого землекористування конкретних новостворених, невеликих за розміром, господарських структур (акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, приватно-орендних підприємств тощо) здійснюється в ході територіального землеустрою, а саме шляхом проведення робіт, які забезпечують формування нових і впорядкування існуючих об'єктів землеустрою, при подальшому їх межуванню. При цьому переважаюча дія землеустрою на організацію території сільськогосподарських підприємств, які складають земельно-ресурсну і виробничу базу аграрної галузі, повинна враховувати постійну динаміку землекористувань та їх систем різного ступеня інтенсивності. Проте на кожному етапі перетворень слід забезпечити стабільне функціонування сільськогосподарського виробництва. Завдання землеустрою заклинається в регулюванні і поєднанні цих різнонаправлених тенденцій.
Одним із способів збереження природно-господарських балансів в організаційно-територіальному влаштуванні сільськогосподарських підприємств є розробка на території адміністративно-територіальних одиниць (сільських та селищних рад), систем організації території відносно елементів природного комплексу і різноманіття ландшафтів та процесів, які в них відбуваються.
Беручи до уваги Вікторівську сільську раду проблеми можна вирішити на основі глибокої природно-господарської диференціації земель в складі проекту землеустрою, шляхом комплексної діагностики екологічних, ландшафтних, агрополітичних і інших властивостей.
Стійкість землекористування та їх інвестиційна привабливість виступають результативним показником обґрунтування рішень землевпорядних і управлінських завдань на рівнях адміністративного району, сільської (селищної) ради, окремих сільськогосподарських підприємств і їх груп.
Інформаційною базою прийняття рішень на території Вікторівської сільської ради є матеріали зйомок, обстежень, вишукувань, їх наукової інтерпретації в формі районування території та відповідних оцінок, дані моніторингу землекористування і земельного кадастру.
Оптимізація землевпорядкування особливо важлива в сучасних умовах хронічного дефіциту інвестиційних і матеріально-технічних ресурсів. Тому безальтернативним є повне використання "дарових сил природи", екологічних структур і механізмів, адаптивних властивостей агроландшафтів і агросистем. Адже системний підхід в умовах динамічності землекористування можливий тільки на рівні адміністративно-територіальних утворень - район, сільська рада.
В основі методичного підходу щодо розробки проекту землеустрою повинні лежати питання екологізації землекористування як основного механізму підготовки і реалізації у правлінських рішень і єдиною гарантією впровадження екологічних ідей у практику землеустрою. Екологічно обґрунтований землеустрій є засобом формування просторової та виробничої структури території до природної та набутої придатності земель до різних видів господарської діяльності.
Ці питання при розробці проекту практично піднімаються вперше, навіть при розробці проектів внутрігосподарського землеустрою з контурно-меліоративною організацією території (КМОТ) на них увага так не акцентувалася, не кажучи вже про традиційний землеустрій, де оперували тільки економічними категоріями. У той час при екстенсивному сільськогосподарському виробництві в землекористуванні переважали дії, які направлені на освоєння нових земель, розширення посівних площ, укрупнення господарств і сівозмін. Екологічні проблеми поступово накопичувались, але серйозної громадської оцінки вони не набули. Сам стан земельних ресурсів спонукає покласти в основу розробки проекту землеустрою сільської ради принципи екологізації природокористування.
Інші цікаві матеріали
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне,
найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер,
Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети
складені ним майже цілком. Не
є виключенням і наша Земля: біль ...
Моя мала батьківщина м. Миколаїв
В
даній роботі я досліджував природні умови, географічні особливості, кліматичні
характеристики моєї малої батьківщини - міста Миколаєва.
Впродовж
свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий ділови ...
Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості
фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для
вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в
топографії. Переважна більшість ка ...