Концептуальні підходи до розробки проектів землеустрою сільських рад
Землі III еколого-технологічної групи складають схили крутістю більше 5° їх залужують бобово-злаковими травосумішками.
Багаторічні плодові насадження та природні кормові угіддя також поділяють за інтенсивністю і характером використання на три еколого-технологічні групи. До І ЕТГ відносяться багаторічні насадження на схилах до 5 ° в межах якої насадження розміщують прямолінійно або прямолінійними відрізками; до II ЕТГ на схилах 5-10°, де проводять контурне розміщення насаджень паралельно горизонталями; до III ЕТГ - схили 10 ° які, як правило, терасують під насадження.
В складі природних кормових угідь до І ЕТГ відносять ділянки на схилах до 7° які інтенсивно використовуються і підлягають докорінному поліпшенню, до II ЕТГ - схили з ухилом 7-18 ° обмеженого смугового використання із забороною випасання худоби; до III ЕТГ - схили з ухилом 18-25° вкрай обмеженого використання із поверхневим поліпшенням або з трансформацією в лісові насадження.
Другу групу земель (середовище-стабілізуючу) представляють землі лісового та водного фонду, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.
Основним принципом сучасного відношення до охорони природи є перехід від еталонного підходу виділення тільки заповідних територій до принципу підтримання екологічного балансу території, на основі системного проектування мережі таких територій, тобто при створенні системи природних територій, що особливо охороняються. Мережа природних територій, що особливо охороняються, являє собою деяку сукупність організаційних форм (заповідник, національний парк, заказник тощо) та їх категорій (природні, природно-історичні, ландшафтні, геологічні тощо). Вона характеризується функціональною цілісністю і в цьому полягає її відмінність від екологічної мережі. Здійснення головного критерію -функціональної цілісності системи природних територій зводиться до зв'язування в єдине ціле розрізнених територій, що є дуже складним завданням.
Потрібно формувати таку структуру ландшафту, при якій природні угіддя проникали б в масиви орних земель не просто як окремі відгалуження, а функціонували б як цілісні мережі, усі ланки яких сполучені між собою. Саме за цієї умови благотворний вплив природних і квазіприродних угідь буде повсюдним.
Третю групу земель (селітебну) представляють землі житлової та громадської забудови, землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Ці землі використовуються в основному для розташування об'єктів народного господарства. Несільськогосподарське землекористування на сьогодні є нераціональним і витратним. Оптимізація використання забудованих та інших несільськогосподарських земель має здебільшого господарський характер.
В розділі 5.3.3 мною розробляються заходи з охорони земель - як основи підвищення їх екологічної та економічної ефективності використання. В значній мірі ці питання традиційні. Перш за все акцентується увага на захист земель від найнебезпечніших деградаційних процесів: ерозії (площинної та лінійної), дефляції., заболочування, підтоплення тощо. Обґрунтовуються проектні рішення щодо мінімізації розвитку деградаційних процесів. Обґрунтовується необхідність формування обмежень щодо використання земель та земельних сервітутів.
Таким чином, в результаті розробки проекту буде сформовано еколого-ландшафтний каркас території сільської ради та науково обґрунтовано види землекористувань, як за природним потенціалом, так і за цільовим призначенням.
В подальшому ці розробки повинні стати основою для формування територій новостворених та удосконалення існуючих землекористувань, а також для складання робочих проектів щодо створення захисних лісонасаджень, будівництва протиерозійних гідротехнічних споруд, меліоративних систем, суцільного залуження та іншої документації.
Інші цікаві матеріали
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...
Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні
продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть
використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових
ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...