Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Аналіз та корегування матеріалів крупномасштабного обстеження ґрунтів

Для подальшого проектування заходів по охороні земель, визначенню якості і грошової оцінки земельних ділянок, впровадження агротехнічних протиерозійних заходів, проведення хімічних меліорацій проводяться роботи по корегуванню матеріалів крупномасштабного обстеження ґрунтів.

Роботи виконуються у відповідності з "Методикой крупномасштабного обследования почв в колхозах и совхозах Украинской ССР" (віщання 1958р.). "Техническими указаниями по корректировке материалов крупномасштабного обследования почв колхозов и совхозов Украинской ССР" (видання 1977р.) ти інших інструктивно-нормативних документів з цього питання.

Підготовчі роботи включають корегування матеріалів крупномасштабного обстеження ґрунтів території сільської ради здійснюється на плановій основі попередньо проведеною корегування планово-картографічних матеріалів. Поряд з цим для проведення зазначених робіт збираються і вивчаються:

  • матеріали ґрунтових обстежень попередніх років;
  • рельєф місцевості;
  • картограма схилів;
  • технічна документація по інвентаризації еродованих і деградованих земель:
  • матеріали агрохімічного обстеження.

При польових роботах корегування матеріалів крупномасштабного обстеження ґрунтів проводиться на всій площі сільськогосподарських угідь на території ради незалежно від форм власності і належності за виключенням присадибних ділянок в

межах населених пунктів. При проведенні польових робіт звернуто особливу увагу на ступені опідзоленості, оглеєності, еродованості, засолення, замислення та наявність гідроморфних ґрунтів.

При виконанні польових робіт зразки ґрунтів відбираються з усіх ґрунтових відмін на яких розташовані сільськогосподарські угіддя. При цьому необхідно забезпечити співвідношення точок копання 1:4:5, де:

1 - повні розрізи;

4- напів'ями;

5- реєстровані приколки

Кількість повнопрофільних розрізів повинна відповідати вимогам технічних вказівок в залежності від категорії складності об’экту. По завершенню польових робіт складаються:

- польова карта ґрунтів з попереднім номенклатурним описом ґрунтів;

- польові журнали точок копанні;

- зразки ґрунтів для проведення аналізів;

- відомість відбору проб.

За даними лабораторного аналізу відібраних проб ґрунтів складається карта ґрунтів в масштабі 1:10000 на підставі якої:

а) вираховуються площі ґрунтових підмін;

б) складається поконтурна і зведена експлікація ґрунтів в розрізі землевласників і землекористувачів та видів сільськогосподарських угідь;

в) складається картограма агровиробничих груп ґрунтів з поконтурною і зведеною експлікаціями в розрізі землевласників і землекористувачів та видів сільськогосподарських угідь.

В результаті виконання робіт складаються наступні матеріали технічної документації:

- технічний звіт по корегуванню матеріалів крупномасштабного обстеження ґрунтів;

- карта ґрунтів (масштаб 1:10000);

- картограма агровиробничих груп ґрунтів (масштаб 1:10000);

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Актуальні проблеми розвитку і територіальна організація легкої промисловості світу
Комплекс з виробництва товарів народного споживання - важлива складова частина економіки країни, яка має сприяти стабілізації загальноросійського споживчого ринку. Це в основному галузі групи, що випустили в 1995 році м ...

Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа – це комплекс правових, е ...

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено