Аналіз проекту розміщення земельних паїв та видачі державних актів їх власникам.
Після проведення геодезичних робіт по зніманню меж земель сільськогосподарського призначення та визначенню площ земельних ділянок, які будуть передаватися власникам земельних часток (паїв) в натурі необхідно систематизувати і проаналізувати матеріали вимірювань відповідно до існуючих, а саме:
- Плани землекористування господарства в масштабах 1:10000 і 1: 25000.
- Матеріали проекту впорядкування на територію господарства до передачі земель у колективну власність.
- Матеріали проекту встановлення меж сільських та селищних рад і меж населених пунктів.
- Матеріали проекту роздержавлення і приватизації земель, технічна документація з паювання земель.
- Технічна документація з видачі державного акта на право колективної власності на землю.
- Матеріали передпроектних і прогнозних розробок для підприємства, а також тих регіональних розробок, які можуть вплинути на рішення щодо передачі громадянам у власність сільськогосподарських угідь у розмірі земельної частки (паю).
- Матеріали ґрунтових обстежень та їх наступних коригувань.
- Шкали бонітування ґрунтів орних земель, багаторічних насаджень та природних кормових угідь.
- Дані про кількість громадян, які мають право на земельну частку (пай).
На підготовчому етапі у встановленому порядку уточнюється розмір земельної частки (паю) кожного члена колективного сільськогосподарського підприємства. З метою розробки проекту формування землеволодінь і землекористування виявляються бажаючі працювати на землі самостійно, а також ті, хто має намір здавати свої земельні ділянки в оренду.
Крім того необхідно отримати інформацію стосовно громадської думки щодо використання сільськогосподарських угідь у даний час та інші дані, які б могли вплинути на розробку проекту формування території земельних часток (паїв), зберегти родючість ґрунтів та запобігти їх деградації, не допустити погіршення навколишнього середовища. Ці питання мають велике значення, особливо, коли необхідно паювати зрошувані землі.
На стадії підготовчих робіт одержують від кожної місцевої ради уточнені списки осіб, які мають право отримати земельну частку (пай) і державний акт на право власності на землю.
На етапі розробки проекту організації території земельних часток (паїв) на території Вікторівської сільської ради проведено аналіз матеріалів та даних, отриманих на попередніх етапах, і в результаті виконання польових геодезичних робіт на підставі цих матеріалів виконано уточнений розрахунок площі земельної частки (паю).
На основі Проекту організації території земельних часток (паїв) комісією Вікторівської сільської ради з земельних питань було виконано розподіл земельних ділянок між їх власниками методом “жеребкування”.
Після того як групи сформовані, кожна група виділяє зі свого складу особу, яка разом з представниками аналогічних груп бере участь у визначенні черговості розподілу земельних ділянок на основі жеребкування. Група, члени якої отримали на основі жеребкування право першими обирати місце розташування земельних ділянок, робить це так. Першим обирає місцерозташування земельної ділянки обраний групою представник. Всі інші члени групи мають право обирати тільки безпосередньо прилеглі земельні ділянки. Аналогічно обирають місця розташування земельних ділянок громадяни, що увійшли до складу другої, третьої і т.д. груп. Тобто, земельні ділянки розподіляються таким чином, що групи його членів, які є членами однієї сім’ї, родичами або пов’язані іншими зв’язками, отримують земельні ділянки в одному місці. Це дає їм можливість спільно використовувати належні їм земельні ділянки єдиним земельним масивом або передати їх в оренду іншій особі.
Після затвердження сільською радою проекту організації території комісія з врегулювання земельних відносин органівовує проведення попереднього розподілу земельних ділянок між особами, які мають право на земельну частку (пай). Для виконання цієї роботи рекомендується створити у складі комісії з врегулювання земельних відносин підкомісію у складі 5 осіб.
Інші цікаві матеріали
На землі на рідній
Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона
дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його
історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як
нікол ...
Вугільна промисловість України і Польщі сучасний стан та перспективи
У Європі на сьогодні
тільки дві країни, – Україна і Польща, – зберегли вугледобувну промисловість,
яка працює як для енергетичного, так і для металургійного сектора економіки.
При цьому якщо Польща практично завершила ї ...
Історія гірництва в Україні
Гірництво,
яке започаткувало історію техніки й справило суттєвий вплив на становлення
людського суспільства, було невід’ємною складовою життєдіяльності племен, що з
давніх часів населяли територію України.
Як
свідча ...