Аналіз проекту розміщення земельних паїв та видачі державних актів їх власникам.
Картографічною основою для такого розподілу є Проект організації території земельних часток (паїв). На схемі показані запроектовані земельні ділянки, їх номери, площі, розміри сторін ділянок, під’їзні дороги. До проекту організації території додається список осіб, які мають право на земельну частку (пай), завірений сільським головою. Таким чином, зміст розподілу полягає в попередньому закріпленні запроектованих земельних ділянок за особами, що мають право на земельну частку (пай) і включені до згаданого списку.
Розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах обчислюється за формулою:
, (4.3.1)
де: Рз - розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах;
Вз - вартість земельної частки (у гривнях);
Сго - середня грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, переданих у колективну власність підприємству (у гривнях).
За результатами розподілу розроблено Схему виділення земельних часток (паїв) у натурі. Проектування ділянок здійснювалось з використанням програмного комплексу. Площу земельних ділянок кожного власника сертифікату в фізичних гектарах та визначалась по принципу підсумовування умовних кадастрових гектарів розділених на бонітет тих агрогруп на яких розміщена дана ділянка за формулою:
; (4.3.2)
Рф.г- площа земельної ділянки в фізичних гектарах;
Ру.г.і– площа в умовних кадастрових гектарах і-тої агрогрупи;
Бі – бал бонітету даної і-тої агрогрупи;
n – кількість агрогруп на яких розміщена ділянка.
Таким чином забезпечується висока точність розрахунків та повна відповідність до існуючої нормативної бази в Україні.
Матеріали розрахунків вартості і розміру земельної частки (паю) в умовних, кадастрових гектарах перевіряються районним (міським) відділом земельних ресурсів.
Розрахунки вартості земельної частки (паю) та її розміру в умовних кадастрових гектарах подаються на затвердження до районної державної адміністрації.
Роботи, які землевпорядні організації мають виконати на останньому етапі:
- отримати рішення сільської ради про схвалення проекту організації території земельних часток (паїв);
- передати в натурі (на місцевості) земельні ділянки їх власникам і оформити акти встановленої форми про передачу та прийом земельних ділянок у натурі;
- подати всю необхідну документацію районним відділам та обласним управлінням земельних ресурсів і отримати дозвіл на складання державних актів;
- отримати бланки державних актів в районному відділі земельних ресурсів;
- скласти державні акти та передати їх у районний відділ земельних ресурсів для подальшого оформлення, реєстрації і передачі в місцеву раду для вручення власникам землі;
- гарантувати, що місцева рада вручить принаймні 90% виготовлених державних актів законним власникам землі;
Результати затверджено загальними зборами пайовиків. Схему виділення земельних часток (паїв) у натурі затверджено рішенням Вікторівської сільської ради. Отже, право власності на землю і право постійного користування землею посвідчується державним актом: - на право власності на земельну ділянку; - на право постійного користування земельною ділянкою. Форми державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року № 449 . (Пункт 1.2 в редакції Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах № 174 від 02.07.2003). Якщо земельна ділянка, що передається у власність або надається у постійне користування, розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, то державний акт на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою видається окремо на кожну частину ділянки, розташовану на території відповідної адміністративно-територіальні одиниці. (Пункт 1.8 із змінами, внесеними згідно з Наказами Держкомзему № 27 від 29.02.2000, № 322 від 29.12.2003) Державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою видаються структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України. Державна реєстрація державних актів на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі здійснюється структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України.
Інші цікаві матеріали
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...
Обєкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...