Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Створення планової основи

1 Опорна геодезична мережа

GPS – глобальна навігаційна система, базується на сузір’ї із 24 супутників, які облітають по орбіті землю. GPS – супутникова система визначення місцеположення, яка працює під контролем Міністерства Оборони США (МО). Система позволяє цілодобово і при будь-яких погодніх умовах одержувати інформацію про час і визначати координати об’єктів в будь-якій точці Земної кулі.

Супутники безперервно випромінюють сигнали, які приймачі використовують для рішення задач позиціонування і навігації. Точність визначення координат лежить в діапазоні від 100 метрів до декількох міліметрів в залежності від приладів, що використовуються, і методів знімання.

Проектування GPS-мережі для організації земель на території Вікторівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області має такі особливості, що пункти GPS-мережі слід вибирати в точках, до яких є легкий під’їзд та відкритий небосхил. Крім цього поблизу пунктів не повинно бути металевих об’єктів, які б спотворювали сигнали супутників та джерел радіовипромінювання. В проектуванні мереж не потрібно враховувати взаємної видимості між пунктами.

До переваг GPS-мереж можна віднести:

· точність GPS-вимірів мало залежить від погодних умов (дощу, снігу, високої чи низької температури, а також вологості);

· GPS дозволяє значно скоротити терміни проведення робіт порівняно з традиційними методами;

· GPS дозволяє визначити результати в єдиній світовій системі координат WGS-84;

· GPS-результати представляються в цифровій формі і можуть бути легко трансформовані в картографічні чи географічні інформаційні (ГІС) системи.

Для визначення положення геодезичних пунктів застосовують два основних типи GPS-мережі:

- радіальний;

- тип замкнутої геометричної мережі.

При радіальному типі мережі один приймач установлюють на вихідному пункті і виконують вимірювання векторів (баз) від цього пункту до приймачів, установлених на інших пунктах. Тип мережі у вигляді замкнутої геометричної фігури полягає у послідовному спостереженні суміжних пунктів і переході від одного пункту до іншого по замкнутій кривій.

GPS-мережа має відповідати таким таким основним вимогам:

- мережа повинна складатися із замкнутих петель або інших замкнутих геометричних фігур;

- повинна бути здійснена прив’язка мережі не менш, як до трьох пунктів державної геодезичної мережі, на яких обов’язково виконуються GPS-спостереження.

GPS-мережа повинна бути прив’язана не менше, ніж до чотирьох нівелірних знаків з використанням безпосередніх методів прив’язки.

В даному випадку використовувався тип замкнутої геометричної мережі.

Вихідними пунктами є пункти державної геодезичної мережі 3-го класу –Відлак, Ютрена, Боднарів. Потрібно запроектувати і визначити один пункт 4-го класу База Комарів. Цей пункт визначаєм за допомогою GPS-приймачів. Пункт База Комарів на місцевості закріплюють знаком У15. Послідовність, за якою спостерігались пункти, розписано в таблиці 5.1.1.1.

Таблиця 5.1.1.1

План спостережень пунктів

Перший приймач

Другий приймач

База Комарів

База Комарів

База Комарів

Боднарів

Боднарів

Ютрена

Відлак

Ютрена

Боднарів

Відлак

Ютрена

Відлак

Державні мережі створюються класичною статичною технологією з тривалістю сесії залежно від кількості супутників, сигнали яких приймаються, та довжини базису. Сесія – це проміжок часу, коли спостереження одних і тих же супутників виконується з двох чи більше пунктів. Тривалість сесії залежить від точності, з якою ми хочемо отримати координати невідомих пунктів. Прийнятним для початку першої сесії є момент, коли чотири, або більше супутників мають кути місця більші ніж 15-200, а останнє спостереження цієї сесії взагалі закінчиться тоді, коли четвертий супутник опуститься нижче 15-200. Існує чотири фактори, які визначають тривалість певних спостережень:

  • довжина бази;
  • кількість видимих супутників (впливає на геометрію);
  • відносне розташування супутників та його зміна;
  • SNR сигналу, прийнятого із супутника.
Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Проект відведення земельної ділянки під ковбасний
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадаст ...

Японія економічний огляд
Площа країни становить 372 тис. км2, населення – близько 127,3 млн. осіб. Столиця – Токіо (найбільше місто світу). Японія розташована на 4-х великих (Хонсю, Кюсю, Хоккайдо, Сікоку) та 4-х тисячах дрібних островів майж ...

Об’єкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено