Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Перспективи використання земельних ресурсів

1 Сучасний стан ріллі та протиерозійна організація території

Виходячи з поєднання умов власності й організації виробництва, виділяється три категорії господарств ринкового спрямування:

1. Сільськогосподарські підприємства ринкового спрямування, які побудовані на основі реформування колгоспів і радгоспів, де поєднується приватна власність селян на землю та майно з колективними формами організації праці. У них в основному збере­жена земельна цілісність колишніх підприємств, земля і майно передані їм в оренду. У свою чергу по відношенню до власності ці підприємства поділяються на: різні форми господарювання: колективні, акціонерні, приватні, товариства з обмеженою відповідальністю.

2. Фермерські господарства. Їм відводиться особлива роль. У розвинутих країнах світу вони є основним сектором виробництва продукції, який забезпечив у них продовольчий достаток. В Україні фермерству відводиться роль перспективної форми господарювання, а вільна його конкуренція з усуспільненими господарськими формуван­нями забезпечуватиме економічні передумови та простір для створення необхідних умов піднесення сільськогосподарського виробництва.

3. Господар­ства населення. До них належать особисті селянські господарства присадибні ділянки, ділянки для забудови, садові кооперативи, ділянки, виділені під сіножаті. Ці господарства відіграють велику роль у самозабезпеченні населен­ня України продуктами харчування і є стабілізуючим фактором соціального захисту грома­дян у перехідний період до ринку, поки на селі не розвинеться більш ефективна виробнича й обслуговуюча інфраструктура.

Під час реформи відбувається перерозподіл землі між цими трьома категоріями господарств. Частину земель колгоспів і радгоспів передано громадянам для створення особистих селянських та фермерських господарств.

Проект землеустрою території сільської ради з ґрунтозахисною контурно-меліоративною організацією території розробляється на всю площу сільськогосподарських угідь незалежно від форм власності та належності з метою захисту їх від ерозійних і деградаційних процесів та підвищення родючості грунтів.

Проект розробляється у відповідності до діючих інструктивно-нормативних документів з цього питання. Враховуючи незавершеність формування землекористувань новостворсних сільськогосподарських структур, викликаного рухом земельних паїв, проектом не передбачається внутрігосподарська організація їх територій

Проект землеустрою з грунтозахисною контурно-меліоративною організацією території сільської ради розробляється на плановій основі в масштабі 1:10000 виготовленій при корегуванні планово-картографічного матеріалу. Для його розробленення збираються, вивчаються і використовуються така проектно-технічна документація:

- технічна документація по корегуванню матеріалів крупно масштабного обсте-

ження ґрунтів;

- картофама агровиробничих груп ґрунтів;

- рельєф місцевості; :

- картограми крутизни схилів;

- матеріали регіональної програми захисту земель від водної і вітрової ерозії;

- технічна документація по інвентаризації еродованих і деградованих орних

земель;

- наявні проекти внутрігосподарського землеустрою господарств на території ради;

- технічна документація по виділенню земельних часток (паїв) в натурі;

- проекти відведення земель;

- технічна документація по корегуванню схем поділу земель колективної власності на земельні частки (паї);

В результаті вивчення зібраних матеріалів та їх узагальнення, попередньо (в камеральних умовах) на креслення польового обстеження території наносяться горизонталі, крутизна схилів, агрогрупи грунтів, об'єкти інвентаризації і розрахункові контурно-лінійні рубежі по захисту орних земель від ерозії.

Обстеженню підлягають сільськогосподарські угіддя та землі водного фонду, що знаходяться на території сільської ради і потребують захисту від ерозії і інших факторів деградації земель.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Подільский економічний район
Подільский економічний район має зручне економіко-географічне положення, вигідне транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає 4 місце серед економічних районів України ...

Вугільна промисловість України і Польщі сучасний стан та перспективи
У Європі на сьогодні тільки дві країни, – Україна і Польща, – зберегли вугледобувну промисловість, яка працює як для енергетичного, так і для металургійного сектора економіки. При цьому якщо Польща практично завершила ї ...

Генезис океану
Об’єкт: океан. Предмет: генезис океану. Мета курсової роботи: встановити походження світового океану. Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини, будова земної кори в області океанів, основні риси ре ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено