Перспективи використання земельних ресурсів
При польовому обстеженні уточнюються межі земельних ділянок ріллі і кормових угідь, визначається технічний стан протиерозійних гідроспоруд і захисних насаджень, проводиться вивчення ерозійних процесів на ріллі, яружно-балковій системі і гідрографічній мережі та готуються пропозиції по їх захисту від ерозії. Також враховуються екологічні вимоги по створенню агро ландшафтів, визначаються заповідні і охоронні території, зони обмеження господарської діяльності.
На території Вікторівської сільської ради під ріллею знаходиться 1087,44 га землі. Рілля більше ніж інші угіддя піддається ерозії, тому розробка комплексу заходів по боротьбі з ерозією – важливим завданням сучасного землевпорядкування. Суть її рішення заключається в правильному співвідношенні, погодженому приміненні і розміщенні по території комплексу різних протиерозійних заходів .
Основними заходами по покращенню ріллі як основного сільськогосподарського угіддя являється зрошування, осушення, гіпсування, вапнування, збирання каменів і інше.
Необхідно трансформувати деякі площі орних і інших продуктивно-використовуваних земель в угіддя, з яких ніякої продукції не отримують (міліоративні канали, захисні лісові насадження, дороги). Тому тут необхідно обмежуватись виділенням для них мінімально необхідної площі і якщо надається можливість, то компенсувати вимушене зменшення цінних орних земель освоєнням в ріллю малопродуктивних угідь.
![]() |
2 Освоєння і поліпшення земель
Для проектування заходів з поліпшення земель при складанні проекту на території Вікторівської сільської ради необхідне використання наявних резервів, розширення площ більш продуктивних угідь, а також покращення кормових та інших угідь. В необхідних випадках потрібно проведення культур технічних і гідроміліоративних міроприємств (корчування чагарників, осушення і зрошування), а також хімічні міроприємства (вапнування кислих грунтів, гіпсування солонців).
При встановленні складу і площі угідь одночасно потрібно вирішити питання їх трансформації і територіального розміщення .
Трансформація повинна забезпечити найбільш правильний склад угідь, підвищення ефективності використання землі. Запроектований склад угідь, внесені зміни в їх площі реалізуються завдяки трансформації . Іншими словами трансформація угідь - це форма прояву найбільш цілеспрямованого їх складу і співвідношення .
Трансформацію угідь або перетворення одних в другі проводять в різних цілях:
- для розширення площ високопродуктивних земель, з яких більше отримують сільськогосподарську продукцію, для чого малопродуктивні угіддя переводять (трансформують) в більш продуктивні, намагаючись використовувати під ріллю всі придатні для цього землі;
- з метою покращення умов механізації польових робіт і більш продуктивного використання техніки освоюють в ріллю вкрапленні невеликі участки сінокосів, чагарників, зарівнюють і освоюють неглибокі промоїни. для покращення повітряно-водного режиму ґрунту, мікрокліматичних умов, а також захисту ґрунту від ерозії;
- щоб розмістити обє’кти будівництва і забезпечити зручний звязок зі всіма частинами землекористування;
- для ліквідації роздробленності, ліквідації малоконтурності, вклинювань, вкраплювань .
Одночасно з трансформацією угідь потрібно розробляти заходи по їх поліпшенню. Сільськогосподарські угіддя покращують з ціллю підвищення їх продуктивності. При цьому, на відміну від трансформації, основний вид угідь тут залишається, змінюється лише якісний стан і їх різновидність. Природні сінокоси або пасовища після покращення переходять в розряд покращенні.
Досить важливе значення має розробка заходів по покращенню кормових угідь.
Інші цікаві матеріали
Господарський комплекс Щвейцарії
Актуальність
теми. Розміщення продуктивних сил Швейцарії і регіональна економіка цього
регіону як важлива комплексна галузь економічної науки вивчає специфічні,
просторові закономірності організації територіальних госпо ...
Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС
Термін "Земля"
має багато визначень. Для економіста це ресурс для прискорення економічного
розвитку, для юриста частина простору від центра землі до неба з набором
різноманітних прав для визначених цілей. Для ...
Вплив природно-ресурсного потенціалу на соціально-економічний розвиток Миколаївського регіону
Миколаївська область входить до складу
Причорноморського економічного району, до якого окрім Миколаївської області
входять: Одеська та Херсонська області та Автономна республіка Крим. Площа
району -113,4 тис.км2. Специф ...