Перспективи використання земельних ресурсів
При польовому обстеженні уточнюються межі земельних ділянок ріллі і кормових угідь, визначається технічний стан протиерозійних гідроспоруд і захисних насаджень, проводиться вивчення ерозійних процесів на ріллі, яружно-балковій системі і гідрографічній мережі та готуються пропозиції по їх захисту від ерозії. Також враховуються екологічні вимоги по створенню агро ландшафтів, визначаються заповідні і охоронні території, зони обмеження господарської діяльності.
На території Вікторівської сільської ради під ріллею знаходиться 1087,44 га землі. Рілля більше ніж інші угіддя піддається ерозії, тому розробка комплексу заходів по боротьбі з ерозією – важливим завданням сучасного землевпорядкування. Суть її рішення заключається в правильному співвідношенні, погодженому приміненні і розміщенні по території комплексу різних протиерозійних заходів .
Основними заходами по покращенню ріллі як основного сільськогосподарського угіддя являється зрошування, осушення, гіпсування, вапнування, збирання каменів і інше.
Необхідно трансформувати деякі площі орних і інших продуктивно-використовуваних земель в угіддя, з яких ніякої продукції не отримують (міліоративні канали, захисні лісові насадження, дороги). Тому тут необхідно обмежуватись виділенням для них мінімально необхідної площі і якщо надається можливість, то компенсувати вимушене зменшення цінних орних земель освоєнням в ріллю малопродуктивних угідь.
![]() |
2 Освоєння і поліпшення земель
Для проектування заходів з поліпшення земель при складанні проекту на території Вікторівської сільської ради необхідне використання наявних резервів, розширення площ більш продуктивних угідь, а також покращення кормових та інших угідь. В необхідних випадках потрібно проведення культур технічних і гідроміліоративних міроприємств (корчування чагарників, осушення і зрошування), а також хімічні міроприємства (вапнування кислих грунтів, гіпсування солонців).
При встановленні складу і площі угідь одночасно потрібно вирішити питання їх трансформації і територіального розміщення .
Трансформація повинна забезпечити найбільш правильний склад угідь, підвищення ефективності використання землі. Запроектований склад угідь, внесені зміни в їх площі реалізуються завдяки трансформації . Іншими словами трансформація угідь - це форма прояву найбільш цілеспрямованого їх складу і співвідношення .
Трансформацію угідь або перетворення одних в другі проводять в різних цілях:
- для розширення площ високопродуктивних земель, з яких більше отримують сільськогосподарську продукцію, для чого малопродуктивні угіддя переводять (трансформують) в більш продуктивні, намагаючись використовувати під ріллю всі придатні для цього землі;
- з метою покращення умов механізації польових робіт і більш продуктивного використання техніки освоюють в ріллю вкрапленні невеликі участки сінокосів, чагарників, зарівнюють і освоюють неглибокі промоїни. для покращення повітряно-водного режиму ґрунту, мікрокліматичних умов, а також захисту ґрунту від ерозії;
- щоб розмістити обє’кти будівництва і забезпечити зручний звязок зі всіма частинами землекористування;
- для ліквідації роздробленності, ліквідації малоконтурності, вклинювань, вкраплювань .
Одночасно з трансформацією угідь потрібно розробляти заходи по їх поліпшенню. Сільськогосподарські угіддя покращують з ціллю підвищення їх продуктивності. При цьому, на відміну від трансформації, основний вид угідь тут залишається, змінюється лише якісний стан і їх різновидність. Природні сінокоси або пасовища після покращення переходять в розряд покращенні.
Досить важливе значення має розробка заходів по покращенню кормових угідь.
Інші цікаві матеріали
Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості
Демографічна
ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його
процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні
демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напр ...
Паливно-енергетичний комплекс України
Прискорений соціально-економічний розвиток країни нерозривно пов'язаний з
рівнем розвитку всіх галузей паливно-енергетичного комплексу, вдосконалення
енергетичного балансу з обов'язковим врахуванням досягнень науково-тех ...
Інтеграційна стратегія України
Унікальність переважаючої більшості країн колишнього СРСР
полягає в тому, що вони виникли на руїнах відносно цілісної економічної і
політичної системи. У зв'язку з цим ним об'єктивно необхідні час і відповідні
зусилля ...