Перспективи використання земельних ресурсів
Покращення пасовищ і сінокосів і введення раціональної системи їх використання стає в сучасних умовах необхідністю. Заходи по покращенню кормових угідь різні і залежать від ґрунтово-кліматичних умов і господарського стану сінокосів і пасовищ .
Розрізняють два види покращення кормових угідь: корінне і поверхневе.
Корінне покращення – це заміна малопродуктивного природного травостою лугових земель культурним, які складаються із суміші злакових і бобових трав розрахованих на багаторічне їх використання. З цією метою проводять розорювання або дискування з подальшою обробкою площі і залуженням її складними травосумішами багаторічних трав. Корінне покращення включає знищення дернини шляхом фрезерування, дискування або розорювання і створення нового травостою (залуження ) .
Поверхневе
покращення проводять на тих площах сінокосів і пасовищ, які по умовах рельєфу, розміру і формі не придатні для корінного покращення або не потребують його, якщо мають хороший природний травостій, але запущені – заросли чагарником і мілколіссям, покрились купинами, травостій рідкий. При поверхневому покращені на площах звільнених від зарослей і купин, а також в місцях рідкого травостою підсівають суміші.
Як при корінному так і при поверхневому покращенні в необхідних випадках проводять культуртехнічні і гідроміліоративні заходи по підготовці площ для залуження, підсіву і раціонального їх використання.
Показниками ефективності трансформації і покращення угідь служить приріст продукції, збільшення чистого доходу, строки окупності капітальних затрат, підвищення родючості ґрунту і захист його від ерозії .
3 Оцінювання екологічних, правових, природоохоронних та інших проблем, які можуть мати вплив на використання землі
Специфіка земельних відносин полягає в наявності значної кількості обмежень прав власника і користувача земельної ділянки. У законодавстві розрізняють чотири види обмежень:
- цільове призначення;
- режим використання;
- земельні сервітути;
- екологічні, санітарні та інші вимоги використання і охорони земель.
На території Вікторівської сільської ради право на земельну частку (пай) мають 619 громадян – члени колишнього КСП. Своїм правом тільки скористались 23 особи, які замість сертифікатів на право на земельну частку (пай) одержали державні акти на право власності на земельні ділянки. 593 громадяни з різних причин ще не використали свого права на одержання земельних ділянок. Із них 336 осіб користуються земельними частками (паями) без оформлення на них Державних актів.
Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України та статті 5 Закону України “Про особисте селянське господарство” громадяни одержали земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю) з метою ведення особистого селянського господарства.
Перш ніж перейти до оцінювання екологічних проблем, хотілося б розглянути ряд правових, природоохоронних та інших обмежень, які мають вплив на використання землі.
Керуючись положеннями Конституції України, земельним законодавством, законодавчими актами, які регулюють використання інших природних ресурсів, і нормативно-правовими документами, встановлено правові, містобудівні, природоохоронні та інші обмеження щодо використання земель залежно від їхньої цінності, екологічної й технічної безпеки.
Правові обмеження
Обмеження прав власності
· до 01.01.2015 року громадяни та юридичні особи можуть набувати права власності на землі сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га, крім збільшення площі у разі успадкування земельних ділянок;
· громадяни та юридичны особи, які мають у власності земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) й іншого товарного сільськогосподарського виробництва, а також громадяни України – власники земельних часток (паїв) – не вправі до 01.01.2008 року продавати або іншими способом відчужувати належні їм земельні ділянки та земельні частки(паї), крім передачі їх у спадщину і при вилученні для суспільних потреб;
Інші цікаві матеріали
Мішані ліси. Своя область (урок). Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості
Мета Поглиблення знання учнів про природу,
особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство
свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання
професійних н ...
Проблеми відокремлення Південного океану
Південний
океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує
Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного,
Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди.
...
Методика оперативного виправлення топографічних карт з
Топографічна карта є одним з основних засобів оцінки
місцевості і управління військами. Зміст топографічної карти відображає
фактичний стан місцевості і, в першу чергу, основних її елементів, що мають
важливе значення д ...