Організація безпечних умов праці
Раціональний режим праці та відпочинку - фізіологічне обґрунтоване чергування часу роботи та відпочинку впродовж зміни, тижня, місяця, року, яке забезпечує високу і стійку працездатність людини. Робочий час - установлений законом (або на його основі) час, упродовж якого трудівник відповідно до внутрішнього трудового розпорядку (розкладу, графіка або особистої вказівки адміністрації) повинен виконувати свої трудові обов'язки.
Польові топографо-геодезичні роботи виконуються в різноманітних природних умовах і тому вимагають постійної уваги і передбачливості дії оточуючого середовища на працюючих, щоб відвернути небезпечні наслідки.
До початку польових робіт на підприємствах, в експедиціях і польових партіях повинні бути проведені організаційно-технічні міроприємства, які направлені на створення безпечних і здорових умов праці при використанні польових робіт.
Спочатку безпечна техніка і технологія передбачається у технічних проектах, які уточнюються при обговоренні і захисті. Пізніше на основі технічних проектів складаються робочі проекти безпечної організації польових робіт, в конкретних умовах місцевості, з урахуванням фізико-географічних і економічних особливостей району робіт.
В період складання проектів повинні враховуватись наступні організаційні питання з охорони праці:
- вид транспорту і порядок руху на дільниці робіт;
- водні переправи і переходи через складні гірські перевали і важкодоступні дільниці;
- строки проведення робіт на дільниці;
- розміщення баз партій, підбаз і лабазів;
- організація радіозв’язку і порядок забезпечення бригад продуктами;
- необхідність і порядок організації переводу транспорту і доставка людей до місця роботи;
- найбільш прийнятні технологічні схеми робіт;
- начальники партій при участі бригадирів складають проект геологічних ходів і загальну схему маршрутів руху бригад.
Особи, робота яких пов'язана з пішими переходами, підлягають медичному огляду не менше одного разу на рік.
У відповідності з п.1.3.7. ПТБ-88 проектом передбачається допуск до виробництва тих осіб, які мають спеціальну технічну підготовку, що пройшли навчання безпечним методам роботи, які здали успішно іспит і отримали спеціальний дозвіл на право виконання цих робіт. До керівництва цими роботами на посаді керівника бригади, допускаються особи, які успішно захистили робочий проект організації безпеченого ведення робіт на своїх об'єктах.
Згідно п.1.1. стор.238 ПТБ-88 людині, яка отримала травму або захворіла на виробництві, повинна бути надана перша медична допомога на місці до прибуття лікаря, або організована відправка до лікарні чи найолижчого медичного закладу.
Всі робітники повинні мати навички і знання прийомів надання першої медичної допомоги. Набір медикаментів для експедициійних умов повинен зберігатися в аптечках і видаватися в бригади із списком медикаментів та інструкцією щодо їх використання.
Для індивідуального користування медикаментами робітникам польових підрозділів повинні видаватися спеціально укомплектовані пакети або сумки першої допомоги, що можуть бути застосовані за умови першої необхідності.
При прийомі на роботу особи мають пройти ввідний інструктаж з охорони праці. Результати інструктажу вносяться в спеціальний журнал.
Згідно з п.п.1.3.12., 1.3.14. і 1.3.15. ПТБ-88 робітники та інженерно-технічні працівники, які входять в склад комплексних бригад, навчаються і здають іспити з техніки безпеки в повному об’ємі по їхніх головних і другорядних спеціальностях.
Інженерно-технічні робітники у випадку переведення у райони з іншими фізико-географічними умовами або якщо їх переводять на нову посаду повині здати іспити з правел безпеки.
Інші цікаві матеріали
Вугільна промисловість України і Польщі сучасний стан та перспективи
У Європі на сьогодні
тільки дві країни, – Україна і Польща, – зберегли вугледобувну промисловість,
яка працює як для енергетичного, так і для металургійного сектора економіки.
При цьому якщо Польща практично завершила ї ...
Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують
оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому
рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку
для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...