Дубово-соснові ліси
Дубово-соснові ліси досить поширені на Волині. Вони належать до підтайгових формацій, хоч саме у них проходить поєднання бореальних та неморальних елементів флори. Ці ліси - двоярусні.
Сосновий ярус вищий і становить 0,3, а дубовий під ним густіший і становить близько 0,6 повноти Під лісовим наметом досить густий підлісок і трав'яно-чагарниковий ярус. Дубово-соснові ліси ростуть на більш багатих гумусом супіщаних грунтах. До складу формацій входять 2 групи асоціацій: дубово- сосново-ліщинова і дубово-сосново-крушинова. Дубово-сосново-ліщинові ліси займають добре дреновані ділянки з свіжими грунтами. Сосна у першому ярусі сягає 25 м заввишки, дуб у II ярусі - лише 20 м. За продуктивністю дуб також поступається сосні. Він має вторинне походження у цих угру- пуваннях.
Поруч з дубом можуть траплятись груша,черешня. У підліску разом із ліщиною зростають брусниця бородавчаста, зіновить руська. Трав'яно-чагарниковий ярус з покриттям до 60 % складається з кількох десятків видів. У ньому можуть панувати бореальні (орляк, чорниця) або неморальні (конвалія, копитняк) види. Мохи зустрічаються спорадично, зростаючи окремими подушками або куртинами
Дубово-сосново-крушинові асоціації займають більш зволожені ділянки понижень та річкових долин з глибшим гумусовим шаром грунту. Сосна у першому ярусі відзначається 1-11 класом бонітету. Дуб дещо нижчий. До нього домішуються береза, осика, вільха чорна.
Підлісок досить густий з крушини, ліщини, горобини, бруслини, сви- да. Нижче переважають бореальні види (веснівка дволиста, куничник), до яких домішуються представники неморального комплексу. Мохи не перевищують 10 % покриття.
Інші цікаві матеріали
Природно-антропогенні ресурси України, їх класифікація і оцінювання для потреб рекреації
Дедалі інтенсивніше зростає роль організації відпочинку для регенерації
життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Завдяки вдалому сполученню
умов для рекреації в окремих країнах склались потужні комплекси відпочин ...
Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної
організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення,
оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень
...
Дослідження сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині
Курсова
робота присвячена темі „ Досліджування сильних і суховійних вітрів на
Дніпропетровщині ”.
Дослідження
швидкості вітрів та суховіїв, динаміки змін є досить актуальними для народного
та сільського господарства ...