Огляд літератури
Його дані використовуються для вирішення завдань:
- планування, забудови і прогнозування розвитку населених пунктів; проектування розміщення будівництва і реконструкції об’єктів житлового, виробничого і громадського призначення;
- створення і реконструкції інженерно-технічної та соціальної інфраструктури;
- регулювання земельних і економічних відносин;
- визначення зон економічної оцінки територій;
- аналізу використання міських земель і контролю за використанням природних ресурсів.
Становлячи лише 2% від загальної площі території України, вони концентрують понад дві третини населення, понад 75 % основних промислово-виробничих фондів, близько 95% фінансово-кредитних і науково-дослідних установ, зосереджують основні соціальні, виробничі, інформаційні та управлінські зв’язки. Це створює для користувачів міських земель винятково сприятливі можливості для господарювання та підприємництва. Саме в цьому полягає причина великої привабливості міст, насамперед великих, що мають могутній функціональний виробничий, науковий та культурний потенціал.
За статистичними даними, продуктивність праці у промисловості великих містах 28% вища від середньої в країні. Міста з населенням понад 1 млн.чол. дають у бюджет держави у 2,2 раза більше чистого прибутку в розрахунку на одного зайнятого в галузях матеріального виробництва, ніж міста із стотисячним населенням.
Таким чином, цінність міських земель полягає в їх здатності приносити додатковий прибуток, що виникає у містах передусім завдяки зручності місця розташування відносно ринків ресурсів і збуту та інфраструктурному облаштуванню території. За можливість отримання цього прибутку, власне і справляється плата за міські землі.
В цьому плані особливе значення має оцінка окремих територій з метою встановлення розмірів податків, обліку власників і користувачів об’єктів кадастру, регулювання земельних та інших відносин, контролю реалізації рішень і постанов органів влади в галузі містобудування.
Правове регулювання оцінки земель здійснюється згідно з Конституцією України, Земельним кодексом, Постановами Кабінету Міністрів України „Про грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення та земель населених пунктів”, „Про експертну грошову оцінку земельних ділянок”, Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, Закону України „Про оцінку земель”.
Законодавчі акти дозволяють здійснювати регулювання земельних відносин у містах за допомогою оцінки землі. Сьогодні важливим є прийняття Закону України „Про оцінку земель”, який забезпечить позитивні правові й відповідно соціально-економічні результати, що сприятиме розвитку цивілізованого ринку земель, зокрема запровадженню системи іпотечного кредитування. Правові результати полягають, насамперед, у правовому регулюванні питань професійної оцінки земель, що різко звузить можливість некваліфікованої або недобросовісної оцінки земель. Обґрунтованість оцінки земельних ділянок матиме важливе соціальне значення, оскільки захищатиме інтереси мільйони громадян України, які набули або набувають у власність земельні ділянки.
Закону України "Про оцінку земель" суттєво зменшує ризики деформацій на земельному ринку України, і передусім на ринку земель сільськогосподарського призначення, що сприятиме припливу інвестицій, у тому числі іноземних.
Об’єктами оцінки земель є територія адміністративно-територіальних одиниць чи їхній частин, території оціночних районів та зон, земельні ділянки або їхні частини чи сукупність земельних ділянок і прав на них, зокрема на земельні частки (паї), у межах території України.
Інші цікаві матеріали
Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми.
Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида
займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько
1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...
Особливості розвитку продуктивних сил Болгарії
Україна є постсоціалістичною державою
для якої характерні ряд специфічних особливостей розвитку відмінних від інших
країн світу. Тому узагальнення досвіду розвитку господарства інших
постсоціалістичних країн є важливим ...
Водоспади Південної Америки
Навіть при побіжному погляді на карту Південної Америки одразу впадає в
око яскраво виражена своєрідність будови її поверхні. Це країна високих гір,
великих плоскогір'їв і низин.
Уздовж усього західного узбережжя на т ...