Огляд літератури
Закон встановлює три види оцінки земель: бонітування ґрунтів, економічну оцінку земель та грошову оцінку земельних ділянок, яка за призначенням може бути нормативною й експертною.
Безумовно, всі види оцінки земель взаємозв'язані, але використання їхніх результатів різне. В майбутньому ринок земель поступово об'єднуватиме ці види і приведе їх до одного — до ринкової вартості земель залежно від продуктивності останніх, дохідності з одиниці площі, земельних поліпшень тощо. Разом із тим Закон має за мету сформувати ринкову вартість земельних ділянок та прав на них. Цей законодавчий акт визначає, що дані бонітування ґрунтів є складовою державного земельного кадастру й основою проведення економічної оцінки сільськогосподарських угідь і їх враховують при визначенні екологічної придатності ґрунтів для вирощування сільськогосподарських культур, а також втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Дані з економічної оцінки земель — основа при проведенні нормативної грошової оцінки земельних ділянок, аналізі ефективності використання земель порівняно з іншими природними ресурсами і визначенні економічної придатності земель сільськогосподарського призначення для вирощування сільськогосподарських культур. Нормативну грошову оцінку земельних ділянок використовують для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, успадкуванні та даруванні останніх згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання й охорони земель.
Експертну грошову оцінку земельних ділянок та прав на них проводять із метою визначення вартості об'єкта оцінки. її використовують при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок і прав на них, крім випадків, визначених даним Законом та іншими законодавчими актами.
Згідно із Законом суб'єктами оціночної діяльності виступають органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, а також юридичні й фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок.
Суб'єктами оціночної діяльності можуть бути фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, які одержали кваліфікаційне свідоцтво з експертної грошової оцінки земельних ділянок та ліцензію на виконання земле оціночних робіт. До таких суб'єктів належать і юридичні особи, що мають у своєму складі оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок та які одержали ліцензію на виконання землеоціночних робіт, або ті, які одержали ліцензію на проведення робіт із землеустрою. Оцінювачами з експертної грошової оцінки земельних ділянок можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що склали кваліфікаційний іспит і одержали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок. Дізнатися про те, хто має кваліфікаційне свідоцтво, можна буде з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки, ведення якого покладено вказаним Законом на Держкомзем України.
Закон встановлює випадки обов'язкового проведення нормативної та експертної грошової оцінки і порядок її здійснення на замовлення заінтересованих осіб. Встановлені також підстави та порядок проведення всіх видів оцінки земель і земельних ділянок. Закон визначає й необхідну документацію з оцінки земель та порядок її затвердження. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель і нормативної грошової оцінки земельних ділянок підлягає державній землевпорядній експертизі. Щодо звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, то вони підлягають рецензуванню, порядок якого повинен бути визначений Кабінетом Міністрів України.
Інші цікаві матеріали
Особливості розвитку продуктивних сил Болгарії
Україна є постсоціалістичною державою
для якої характерні ряд специфічних особливостей розвитку відмінних від інших
країн світу. Тому узагальнення досвіду розвитку господарства інших
постсоціалістичних країн є важливим ...
Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу
залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу,
кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території
Ук ...
Князівство Ліхтенштейн - карликова держава
Князівство
Ліхтенштейн (нім. Fürstentum
Liechtenstein) - країна на заході центральної Європи, межує з Австрією
на сході і Швейцарією на заході. Державний устрій - конституційна монархія.
Площа
160 км²;
ст ...