Огляд літератури
Обов'язки з рецензування звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок покладаються на оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок із стажем практичної роботи не менше двох років та на експертні ради саморегулівних організацій оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.
Зазначений Закон встановлює порядок державного регулювання у сфері оцінки земель, яке полягає в забезпеченні об'єктивності й законності проведення оцінки земель, контролю в цій сфері, у впровадженні в практику оціночної діяльності міжнародних норм та прав, у створенні конкурентного середовища для суб'єктів господарювання, визначенні закладів освіти, що ведуть професійну підготовку оцінювачів, органів державної влади, які здійснюють державне регулювання в сфері оцінки земель, а також положення щодо громадського регулювання у сфері оцінки земель.
Закон передбачає інформування широких мас населення про дані результатів експертної грошової оцінки і ціну земельних ділянок шляхом публікації їх у засобах масової інформації.
Законом встановлюються відповідальність за порушення законодавства у сфері оцінки земель та порядок вирішення спорів.
Земля визнана Конституцією України основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Саме тому законодавець оцінку земель і земле оціночну діяльність відокремив від оцінки іншого майна та майнових прав у самостійний Закон внесенням змін в окремі законодавчі й нормативні акти.
Завдяки підвищенню якості проведення оцінки, за останні роки помітно зріс інтерес до регулювання земельних відносин у населених пунктах, де відбуваються процеси приватизації земель, за рахунок чого місцеві бюджети поповнюються коштами від плати за землю. При цьому слід підкреслити, що надходження до місцевих і державного бюджетів від плати за землі населених пунктів удвічі більші ніж від земель сільськогосподарського призначення, як займають майже у вісім разів більшу площу а земельному фонді країни.
Обсяги робіт по виконанню робіт з грошової оцінки недостатні на сьогоднішній день. Станом на серпень 2008 року обсяги робіт із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів і земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів по Україні становлять: із загальної кількості населених пунктів 29922 (площею 7 млн.293 тис. га) проведено грошову оцінку земель у
17378 населених пунктах, що становить 58,1 % кількості населених пунктів та 64% їхньої загальної площі; грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проведена на площі 94,7 тис. га, або лише на 0,85 % їхньої загальної площі.
Спеціалістами Івано-Франківського обласного головного управління земельних ресурсів підраховано, що внаслідок неповного виконання необхідних робіт з грошової оцінки земель сільських населених пунктів місцевими бюджетами втрачено близько 570 тисяч гривень.
Ця сума просто шокує, адже ці гроші могли б бути направлені місцевими органами влади на розв’язання багатьох питань. Разом з цим ця цифра підкреслює вагомий вплив грошової оцінки земель на економічну ситуацію на місцевому рівні, на рівні регіону та країни в цілому.
Проведення робіт з грошової оцінки потребує витрат бюджетних коштів. Утім, варто порахувати, визначивши суми необхідних затрат на виконання робіт та, одночасно, суми додаткових надходжень до місцевих бюджетів після завершення їх виконання. Після здійснення цих підрахунків переваги виконання робіт по визначенню нормативної грошової оцінки земель стануть зрозумілими і очевидними для кожного керівника, адже кожна гривня вкладена в земельну реформу, як правило, дає від 10 до 15 гривень доходу.
Інші цікаві матеріали
Заповідник “Гуцульщина” Національний природний парк «Гуцульщина» створений
Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента
України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району
Івано-Франківської області й охоплює площу в 32271 гектарів. Із цієї
площ ...
Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради
У наш час, мабуть, вже
мало кого може здивувати інформація про недостатність коштів місцевого
бюджету на проведення різноманітних робіт. Проблеми, пов’язані з розірванням
кола постійної недостатності наявних бюдже ...
Великі географічні відкриття
Періоду розкладання
феодалізму і виникненню капіталістичних відносин передували Великі географічні
відкриття, що зіграли важливу роль у переході до буржуазного способу
виробництва.
Великі географічні
відкриття були ...