Нормативна грошова оцінка забудованих територій
В основу грошової оцінки земель населених пунктів покладено рентний дохід, що створюється завдяки місцю розташування їх у загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно – кліматичних, інженерно – геологічних умов, екологічного стану та функціонального використання земель.
Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок ( за винятком сільськогосподарських угідь ) визначається згідно формули ( наведена в абзаці нижче).
Нормативна грошова оцінка 1 м 2 земельної ділянки в населеному пункті визначається за формулою:
В х Нп
Цн = ------- х Кф х Км, (4.1)
Нк
де Цн - грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях);
В - витрати на освоєння та облаштування території врозрахунку на квадратний метр (у гривнях);
Нп - норма прибутку (6 %);
Нк - норма капіталізації (3 %);
Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо);
Км - коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 року №783 « Про проведення індексації грошової оцінки земель ».
Витрати на освоєння та облаштування території (В) включають відновну вартість як первісну вартість, що змінюється після переоцінки, інженерної підготовки головних споруд і магістральних мереж водопостачання, каналізації, теплопостачання, електропостачання (включаючи зовнішнє освітлення), слабкострумових пристроїв, газопостачання, дощової каналізації, вартість санітарної очистки, зелених насаджень загального користування, вулично-дорожної мережі, міського транспорту, об’єктів соціальної інфраструктури загально- міського значення, а також витрати на компенсацію збитків, пов’язаних із зміною характеру використання території за станом на початок року проведення оцінки.
Індексація витрат здійснюється за індксами вартості основних фондів у відповідності до чинного законодавства України. Витрати на освоєння та облаштування території визначаються за кожним населеним пунктом за даними статистичної звітності відповідних органів державної статистики.
Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки Кф, ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель ( форми 6- зем, 6а – зем, 6б – зем, 2 – зем ), затвердженої наказом Держкомстату України та зареєстрованою в Мінюсті, відповідно до видів економічної діяльності, зазанчених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене ( за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального призначення є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.
Інші цікаві матеріали
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне,
найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер,
Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети
складені ним майже цілком. Не
є виключенням і наша Земля: біль ...
Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми.
Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида
займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько
1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...
Рекреаційні ресурси України
Рекреаційні
ресурси - сукупність природних та антропогенних об'єктів і явищ, що їх
можна використовувати для відпочинку, лікування й туризму. Природні рекреаційні
ресурси - це особливості природи, природні та природно-т ...