Розрахунок орендної плати за земельну ділянку.
Однією з основних істотних умов договору оренди є орендна плата. Орендна плата за землю — це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди. Орендна плата може справлятися у грошовій, натуральній та відробітковій (надання послуг орендодавцю) формах. Сторони можуть передбачити в договорі оренди поєднання різних форм орендної плати. Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно у грошовій формі. Внесення орендної плати оформлюється письмово, за винятком перерахування коштів через фінансові установи. Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини.
Приведемо приклад розрахунку орендної плати за земельну ділянку площею 0.2350 га, яку пропонується передати в оренду ПП Левицькому Івану Ярославовичу для будівництва та обслуговування торгового комплексу в с. Назавизів.
Відповідно до Закону України «Про оренду землі» орендна плата за земельні ділянки в населених пунктах, грошова оцінка земель яких проведена, не може перевищувати 10 відсотків від нормативної грошової оцінки.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки є добутком ціни одного метра квадратного та площі земельної ділянки з врахуванням індексу інфляції. Земельна ділянка розташована в 14 кварталі першої економіко планувальної зони. Ціна одного метра квадратного складає 18,49 грн за квадратний метр.
Отже, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить:
2350 кв.м х 18,49 грн = 43451.5 гривня.
Річна орендна плата може бути встановлена в розмірах від 434,51 гривень , що становить 1%, і до 4345,1 гривень, що становить 10 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Інші цікаві матеріали
Геодезія
Геодезична мережа — це
сукупність пунктів на земній поверхні, закріплених
спеціальними центрами, координати та висоти яких визначено геодезичними методами.
Геодезичні
мережі поділяються на: державні, спеціального ...
Організація і управління виробництвом
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і
організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при
створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території
Лисецької ...
Проект відведення земельної ділянки під ковбасний цех
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадаст ...