Організація робіт виробничого періоду
Грошова оцінка земель здійснюється з метою створення умов щодо регулювання економічних відносин при передачі земель у власність, спадщину, під заставу, а також визначенні ставок земельного податку та розмірів внеску до статутних фондів селянських спілок, акціонерних товариств та інших колективних та господарських підприємств, формування ціноутворення при купівлі-продажу земельних ділянок.
Грошова оцінка земель дозволяє встановити більш чи менш об'єктивні стартові ціни на аукціонах.
При нестабільній економічній ситуації оцінку земель виражають не в національній валюті, а в твердих умовних одиницях Такою умовною одиницею, як правило, служить центнер зерна.
Грошова економічна оцінка базується на матеріалах державного кадастру, тобто включає в себе кількісну і якісну характеристику грунтів, їх економічну характеристику, їх економічну оцінку за матеріалами землеустрою та інвентаризації земель, перспективних планах розвитку населеного пункту.
При відсутності економічної оцінки земель сільськогосподарського призначення грошову оцінку їх визначають за агровиробничими групами грунтів.
Грошова оцінка земель населеного пункту.
Інформаційною базою для грошової оцінки земель населеного пункту є їх генеральні плани та проекти планування і забудови населеного пункту, економічної оцінки території.
Розрахунок базової вартості квадратного метра землі в населеному пункті. Виділення оціночних одиниць. Пофакторна оцінка їх споживчих якостей та економіко-планувальне зонування території. Виявлення локальних факторів, обгрунтування їх значень, картографування зон їх впливу. Грошова оцінка земель сільськогосподарського використання в межах населеного пункту. Картографування основних агровиробничих груп грунтів. Розрахунок грошової оцінки категорій земель. Підготовка картографічного мітеріалу та пояснювальної записки.
Грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
Інформаційною базою для грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна, і якісна характеристика земель, бонітування грунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрішньогосподарського землевпорядкування.
Підготовка планово-картографічної основи з ув'язкою площ сільськогосподарських угідь з графічним обліком. Нанесення на планово-картографічну основу контурів агровиробничих груп грунтів. Збір і аналіз матеріалів економічної оцінки земель і бонітування грунтів. Уточнення розташування об'єкта оцінки за схемою природно-господарського районування України. Складання експлікації агровиробничих груп грунтів по сільськогосподарських угіддях. Вирахування середніх на природо-господарських (кадастрових) районних показниках диференційного доходу і бонітету грунтів (по селаьгоспугіддях). Розробка поправочних коефіцієнтів на місцеположення земельнооціночних ділянок, з складанням відповідних відомостей. Складання оригіналу поконтурної карти грошової оцінки земель. Складання пояснювальної записки виготовлення проектної документації, освідчення її, оформлення у справу.
Грошова оцінка земельних ділянок у населених пунктах.
Грошова оцінка окремої земельної ділянки (території селаьльськогосподарських угідь, що перебувають у власності або користуванні юридичних та фізичних осіб) визначається на основі шкал грошової оцінки агровиробничих груп грунтів.
Підбір матеріалів по виконаній грошовій оцінці земель населеного пункту, індексація базової вартості, розрахунок грошової оцінки земельної ділянки, підбір картографічного мітеріалу, оформлення звіту.
Інші цікаві матеріали
Характеристика Нової Зеландії
Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис
райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох
чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...
Країни Північної Європи
Північна Європа становить приклад позитивної інтеграції
економіки країн з різним рівнем ринковості і соціальної орієнтації. Як не
дивно, повідомлень про господарство цих країн у нашій літературі вкрай мало. У
підручника ...
Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу
залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу,
кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території
Ук ...