Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Трудовий потенціал (зайнятість населення та ринок праці, оплата праці, пенсійне забезпечення)

Важливим питанням соціальної політики є соціальна захищеність громадян, зайнятість населення, поліпшення ситуації на ринку праці [8].

Відповідними службами району щорічно проводиться моніторинг підготовки кадрів та підвищення кваліфікації працівників на виробництві. Двічі на рік проводиться аналіз стану використання робочої сили на підприємствах та організаціях району.

Щомісячно проводиться в районі моніторинг щодо створення нових робочих місць за видами економічної діяльності. Так, в 2010 році створено 364 таких місць, чим самим виконано планове завдання районної програми на 146 % (передбачалося - 250). На підприємствах, в установах та організаціях працює 234 найманих працівників, у фізичних осіб-підприємців - 121. Основна питома вага робочих місць припадає на бюджетні установи (ТОВ «Оболонь-агро», ТОВ «Поділля - агрогруп» та ін.). Значна робота в звітному періоді проведена щодо легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати. Робочою групою з питань легалізації в минулому році проведено 126 перевірок з питань легалізації заробітної плати та тіньової зайнятості.

У 2010 році до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося 1368 незайнятих трудовою діяльністю осіб. Чисельність населення, яке скористалося послугами служби зайнятості на початок року склала 2108 чоловік, що на 346 чоловік менше, ніж у 2009 році. У центрі зайнятості у 2010 р. перебувало 502 молодих осіб у віці до 35 років, працевлаштовано 244 осіб, або 32 % від загальної чисельності. Чисельність молодих осіб, охоплених професійним навчанням становила 51 чоловік, до громадських робіт залучено 74 особи (22 % від загальної кількості тих, хто працював на громадських роботах) [16].

На 2010 рік на підприємствах, установах та організаціях району заброньовано 58 робочих місць для працевлаштування осіб, що не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. З початку 2010 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 270 осіб, які потребують додаткового соціального захисту, що становить 12,8 % до незайнятих громадян. Працевлаштовано 64 особи, що складає 24 % до їх кількості. Професійним навчанням охоплено 18 осіб вищезгаданої категорії, до участі в громадських роботах залучено 24 особи.

З метою підвищення соціального статусу робітників і популяризації робітничих професій використовуються різні підходи та форми роботи по організації професійного навчання незайнятого населення, проводиться підготовка кадрів під конкретне замовлення роботодавців.

У 2011 році зберігалися позитивні тенденції щодо збільшення рівнів номінальної та реальної заробітної плати і всі поставлені завдання щодо погашення заборгованості із заробітної плати та підвищення її рівня.

Зростання рівня заробітної плати в 2010 році у порівняні з 2009 роком відбулося у всіх галузях економічної діяльності району. Якщо середня заробітна плата одного штатного працівника на початку року становила 1197 грн., то в грудні - 1728 грн. (+ 531 грн. ). В розрізі сфер економіки вона склала: в промисловості - 2725 грн., освіті - 1692 грн., культурі - 2013 грн., зв’язку, 1295 грн., охорони здоров’я - 1392 грн., сільського господарства - 1696 грн., транспорті - 1253 грн., торгівлі - 1005 грн. [16].

Станом на 1.01.2011 року заборгованість з виплати заробітної плати в районі відсутня.

Управління Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі протягом 2010 року забезпечило фінансування пенсійних виплат на суму 179,7 млн. грн. для 16,8 тисяч одержувачів пенсій. Власні надходження до бюджету управління склали 38,8 млн. грн., або 95,2 % до планового завдання. У порівнянні з минулим роком дані надходження збільшилися на 6478 тис. грн., або на 120 %. Забезпеченість власними коштами станом на 1 січня склала 22 % (21% у 2009 році).

В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсії в районі збільшився на 148 грн. або на 17 % і становить - 908 грн.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Географія Сахари
Сахара -- це не просто назва, насамперед це найбільша пустеля світу, фізико-географічна країна, що має загадкову історію походження і цікаве сьогодення. Її площа -- 8,7млн. км2, що складає 1/3 площі материки. Вона розмі ...

Японія економічний огляд
Площа країни становить 372 тис. км2, населення – близько 127,3 млн. осіб. Столиця – Токіо (найбільше місто світу). Японія розташована на 4-х великих (Хонсю, Кюсю, Хоккайдо, Сікоку) та 4-х тисячах дрібних островів майж ...

Особливості територіально–галузевої структури Автономної Республіки Крим
Крим – це особливий культурно-історичний регіон України. Кримська земля береже пам`ятки всіх історичних епох, тому її прийнято називати музеєм під відкритим небом, золотим дном для археології. Історичне минуле Криму сві ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено