Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Фізико – географічна характеристика об`акта.

Лисець – селище міського типу Тисменицького району, Івано-Франківської області. Розташований на р. Бистриця – Солотвинська (притока Бистриці, басейн Дніпра), за 11 км від залізничної станції Івано-Франківська. Відомий з 1491, селище міського типу з 1940. Пересічна температура січня – 4,90 ,липня – 18,40 . Опадів 610 мм на рік. Площа зелених насаджень 16,7 га. Вишивальний цех Івано-Франківської фабрики ім Рози Люксембург, дільниця області управління осушувальних систем та ін.

Тисменицький район розташований у Передкарпатті. Поширені карстові форми рельєфу. Корисні копалини: гіпс, гравій, глини, пісковики, вапняки. Найпоширеніші сірі лісові (30 % пл району), дерново – підзолисті глейові (25%), темно-сірі опідзолені (до 15 %), лучні та лучно-чорноземні грунти. Переважають дуб (до 50% пл лісів), бук (до 25 %), граб, сосна, ялина та ін. У межах Тисменицького району – ландшафтний заказник Козакова далина та дендропарк Дружба, 2 заповідні урочища. У рослинництві переважає вирощування овочевих і технічних та зернових культур, тваринництво м`ясо-молочного напрямку. Площа сільськогосподарських угідь (тис. га, 1990)- 54,6 у т.ч. орні землі – 29,1, сіножаті і пасовища – 6,6. Осушено 2,2 тис. га.

Інші цікаві матеріали

Країни Балтії
У Північній Європі своєрідним історичним розвитком, природними умовами і ресурсами, національним колоритом і культурою виділяється трійка Прибалтійських країн (країни Балтії): Естонія, Литва, Латвія. Пропонуємо стисл ...

Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона несе в собі великий пізнавальний заряд. Адже, вивчаючи і а ...

Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено