Проектування топографічного знімання
Він передбачає виготовлення фото планів із наступною мензульною зйомкою на них рельєфу і дешифрування контурів на місцевості. Робочий варіант карти створюється на полі.
Другий варіант комбінованої зйомки здійснюється при скороченому терміні польового сезону. Мензульну зйомку і дешифрування роблять на фото схемах і фотознімках. Потім контурну частину і рельєф у камеральних умовах переносять на фото план на універсальних стереофототопографічних приладах, тобто оригінал карти створюють у камеральних умовах (мал.2).
|
Комбінована зйомка включає наступні види робіт: маркірування; аерофотознімання; упорядкування проекту розміщення пізнавальних знаків на накидному монтажі; планово-висотна прив’язка пізнавальних знаків; дешифрування; камеральні роботи. Маркірування робиться безпосередньо перед зйомкою. Пізнавальні знаки не повинні закриватись високими об’єктами і їхніми тінями. На світлому тлі необхідний темний пізнавальний знак, на світлому — темний. Марки мають форму хреста, як правило, на кожний знак складається картка, у якій відбивається предмет маркірування, абрис, розміри і форма знака, маркірувальний матеріал.
Звичайно аерофотознімання виконується за договором із підприємством авіації. У договорі відбиваються межі ділянки, масштаб, терміни і витрати на роботи. Лабораторії спеціальних партій цивільної авіації обладнані спеціальними літаками і мають прилади для опрацювання негативів, виготовлення контактних відбитків, репродукцій, накладного монтажу.
У підготовчий період перед зйомкою виконують наступне.
1. Одержують від підприємства завдання, технічне розпорядження, із указанням відомостей про замовника, порядку оплати, умовах виробництва робіт, термінів.
2. Вибирають аеродром для базування. Організують базу. Організують переліт літаків і екіпажу на обрану площадку.
3. Укомплектовують партію особовим складом.
4. Вибирають і перевозять на місце робіт прилади, спорядження, фотоматеріали.
Аерофотознімання переважно роблять у годину з розсіяним освітленням, у ранкові години, коли тіні найбільш прозорі.
Прив’язку пізнавальних знаків виконують різними методами прямими, зворотними або лінійними засічками, побудовою полігонометрії 1-2-го розрядів, теодолітними ходами. При зворотній кутовій засічці точки зйомок піднімають на металевих штативах, телескопічних вишках, на вершини дерев до висоти 5-6м.
Для висотної прив’язки використовують ходи геометричного і в окремих випадках тригонометричного нівелювання. Бригаду з прив’язки очолює топограф або старший технік. Кількість робітників приймають у залежності від складності району.
Для проведення дешифрування до початку польових робіт вибирають маршрути при проектуванні планово-висотної прив’язки пізнавальних знаків.
Інші цікаві матеріали
Генезис океану
Об’єкт: океан.
Предмет: генезис океану.
Мета курсової роботи: встановити походження світового
океану.
Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини,
будова земної кори в області океанів, основні риси ре ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Характеристика й особливості розвитку Київської області
Мета
контрольної роботи полягає у розгляді здійснення подальших перетворень в усіх
сферах суспільного життя, активізації економічного розвитку усіх галузей
господарського комплексу області, збільшенні інвестиційної та і ...