Ейфелева вежа Для більшості туристів Париж – це насамперед Ейфелева вежа.
Для більшості туристів Париж – це насамперед Ейфелева вежа. Символ Парижа і Франції, її було зведено у 1889 р. для Міжнародної виставки і до 100-річчя Великої французької революції. Спорудження найвищої у світі металевої вежі мало за мету продемонструвати технічну могутність і економічне процвітання Франції.
У 1886 р. уряд оголосив конкурс на створення 300-метрової металевої вежі. На конкурсі було представлено 700 проектів.
Переміг проект, вже відомого на той час, інженера-будівельника Гюстава Ейфеля, творця мостів та металевих конструкцій, серед яких залізний каркас для американської статуї Свободи.
Вежа була зведена у рекордно короткий термін - за 2 роки і 2 місяці. Ейфель власноруч виконав креслення окремих частин у натуральну величину. Споруда складається з 15 тисяч деталей. До 1931 р. вона була найвищою спорудою у світі. Загальна вага металевої конструкції досягає 7300 тонн.
У 1904 році на вершині вежі було вперше встановлено антену для радіотелеграфного зв'язку.
Сьогодні через Ейфелеву вежу відбуваються радіо- та телезв’язок, тут знаходиться маяк, лабораторія повітряних сполучень та метеорологічна станція. Взимку 2004/2005 рр. на нижньому майданчику вежі було залито каток з метою рекламації Парижа як кандидата на прийняття літньої Олімпіади 2012 р.
31 грудня 1985 р. була введена в дію нова система ілюмінації вежі. Тепер усередині її встановлені 292 прожектори, обладнані натрієвими лампами у 100 ват. Їх світло, що спрямоване вгору підкреслює легкість і добірність конструкції і робить її схожою на ажурний ювелірний виріб.
Ліфти, що були спроектовані Ейфелем безвідказно працювали півстоліття і раптово вийшли з ладу у червні 1940 року, коли в Париж увійшли німецькі війська.
Вежа поділена на три рівні: перший – на висоті 57 м, другий – 115 і третій – 274. На двох перших платформах розташовані ресторани і бари, де туристи можуть відпочити і насолоджуватися унікальною панорамою Парижа. Одним із найромантичніших місць у Парижі є майданчик перед Ейфелевою вежею, де зустрічаються закохані.
Інші цікаві матеріали
Калінінградська область на карті Європи
На основі рішень Потсдамської
конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до
складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився
Кенігсберзький особливий військовий о ...
Особливості розміщення продуктивних сил Закарпаття
Закарпаття – мальовничий куточок України, має унікальне
геополітичне та географічне положення. Розташоване на крайньому південному
заході України, займає південно-західну частину Українських Карпат і Придунайську
низови ...
Польща
Площа країни – 313 тис. км2,
чисельність населення – 38,6 млн. осіб (за цими показниками в Центральній
Європі Польща поступається тільки Україні). Столиця – Варшава. Державний устрій
– унітарна республіка. В адміністрат ...