Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Грунтові обстеження при землевпорядкуванні. Польові та лабораторні обстеження

Використання матеріалів ґрунтових обстежень при землевпорядному проектуванні є однією із обов'язкових умов забезпечуючи якість розробляємих проектів. Ґрунтові карти і додаткові документи до них (картограми, пояснюючі записки) служать основою при вирішенні питань раціонального розміщення угідь, правильної побудови і розміщення сівозмін і інших виробничих ділянок, підбору сільськогосподарських культур, диференційованого застосування агротехніки і добрив, при розробці протиерозійних і культуртехнічних міроприємств, проведення земельнооціночких робіт і т.д.

Для цих цілей використовують матеріали крупномасштабного обстеження ґрунтів.

Крупно масштабне обстеження ґрунтів

Під крупномаештабним обстеженням ґрунтів розуміють вивчення умов грунтотворення і грасзічне відображення в масштаб: 1:10000 - 1:50000 просторового розміщення окремих ґрунтових відмін.

Масштаб обстеження ґрунтів і відображення на ґрунтових картах встановлюють в залежності від складності ґрунтового покриву, наявності ерозійних процесів і виробничого напрямку господарства.

В районах лісостепу обстеження проводять в масштабах 1:10 000 - 1:25 000, в степовій зоні в масштабі l:25000.

В лісостеповій зоні яка характеризується великою розмаїтістю ґрунтового покриву, а також в районах із значним поширенням еродованих земель і в гірських землеробних районах обстеження ґрунтів проводиться в масштабі 1:10 000.

В одному і тому ж господарстві ґрунти можуть бути обстеженні в різних масштабах при потребі (зрошені, осушені землі, виноградники, і сади площі дослідних посівів - сортодільниць).

Роботи по обстеженню ґрунтів проводять в три етапи: підготовчий, польовий і камеральний.

Підготовчі роботи - в склад їх входить збір, вивчення і систематизація картографічних 5 рукописних матеріалів по кліматичних, геоморфологічних і ґрунтових умовах даного району робіт, а також матеріали, які характеризують спеціалізацію господарства, стан агротехніки, меліоративні заходи, ефект окремих агротехнічних міроприємств і удобрення, врожайність сільськогосподарських культур, роботу дослідних станцій, сортодільниць.

На основі зібраних матеріалів у відповідності з прийнятою класифікацією складають попередні номенклатурні списки ґрунтів і проводять їх групування.

Для проведення польових робіт готують картографічну основу, яка включає в себе матеріали трьох видів: матеріали аерофотозйомки (фотоплани), топокарти з горизонталями і плани внутрігосподарського землевпорядкування.

При одночасному використанні всіх цих матеріалів виділення контурів ґрунтів проводять безпосередньо на аерофотознімках (фотопланах), топографічну карту використовують для одержання додаткових даних про рельєф, а план внутрішньогосподарського землевпорядкування - для одержання точних даних про склад земельних угідь господарства.

Польові робота - в них входить складання з допустимою ступінню точності ґрунтової карти, на якій відображається розміщення ґрунтів на обстежуваній території.

Польове картографування ґрунтів проводять на основі вивчення морфологічних яри знаків ґрунтів і встановлення закономірностей їх поширення.

При роботі на матеріалах аерофотозйомки, базуючись на дешифровочних признаках ґрунтів, спочатку проводять камеральне дешифрування аерофотознімків під стереоскопом. В полі перевіряють правильність дешифрування (перевірять і уточнюють границі контурів грунтів, позначені при камеральному дешифруванні) в раніше намічених пунктах, або при необхідності у знову вибраних пунктах закладають розрізи.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості
Демографічна ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напр ...

Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу як одного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка
Однією з базових складових частин географічної освіти є знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш ефективному і поглибленому засвоєнню краєзнавчого матеріалу сприяє активне самостійне до ...

Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено